Reels İle Instagram Hikayelerine Tiktok Özellikleri Ekleniyor

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Şu an en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, Tiktok benzeri bir uygulama olan Instagram Reels’i test aşamasına soktu.

Instagram Hikayeler bölümü için yeni video araçlarını ve Reels uygulamasını test etmeye başladı. Reels adı verilen bu yeni  bölümde, kullanıcılar 15 saniyelik videolar oluşturabilecek ve bunları aynı Tiktok uygulamasında olduğu gibi düzenleyebilecek.

Instagram kullanıcıları Reels bölümünde, popüler şarkıları hikayelerine ekleyebilecek, farklı videolardan bölümler ekleyebilecek ve dudak senkronizasyonu özelliklerini kullanabilecek. Yine bu hizmeti kullanarak 15 saniyelik videolarınıza farklı zaman kodları atayabilecek, videolarını hızlandırıp, yavaşlatabileceksiniz.

Uygulama şu an için Brezilya’da test aşamasında. Daha önce Snapchat’in Hikayeler özelliğini alarak kendi uygulamasında yer veren Facebook Inc, şimdi de Tiktok’un özelliklerini Instagram için getiriyor. Elbette Instagram’ın böyle bir hamle yapmasında, Tiktok’un dünya genelinde 1.5 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaşmasının büyük payı var. Reels kesinlikle orijinal bir fikir değil ve tıpkı Hikayeler gibi başka bir sosyal medya platformunun kopyası niteliğinde. Ama Instagram geniş kullanıcı tabanını kullanarak bu özelliği de kullanıcılarına sevdirebilir.

Instagram Reels’in tüm Instagram kullanıcılarına ne zaman sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.