Disney Plus Abone Sayısı

Disney Plus Abone Sayısı İlk Günde 10 Milyon Oldu

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Disney Plus abone sayısı konusunda daha açılış gününden büyük bir başarıya imza attı.

Disney dijital yayın platformu kurmak ile oldukça iyi bir karar vermişe benziyor. 12 Kasım tarihinde ABD, Kanada ve Hollanda için servis vermeye başlayan Disney Plus ilk günde büyük bir başarıya imza attı. Hizmetin  abone sayısı daha ilk günde 10 milyonu gördü.

Öte yandan, dikkate alınması gereken bir konu var ki o da servisin ilk 7 gün ücretsiz olması. Haliyle bu durum birçok kişinin ücretsiz süre için platforma abone olmasına yol açmış olabilir. 7 günden sonra kimlerin ücret ödeyerek abone kalacağı ise merak konusu.

MoffettNathanson adlı araştırma şirketi Ekim ayında Disney Plus abone sayısının 2019 sonunda 8 milyona ve 2020 sonunda ise 18 milyona çıkabileceği tahmininde bulunmuştu. Uygulama analitiği şirketi Apptopia ise 13 Kasım tarihinde yani servisin açılmasından 1 gün sonra Disney Plus uygulamasının çıktığından beri 3.2 milyon kez indirildiğini açıkladı.

Disney’in bir sonraki çeyrek kazancı raporu öncesinde abone sayısını açıklama planı olmadığı paylaşılıyor. Yani en erken Şubat içerisinde güncel verileri öğrenebileceğiz.

İlginizi çekebilir: Disney Plus İçin Gelecek Tüm İçerikler Gösterildi