Facebook Kamera Erişimi Nasıl Kapatılır?

In Makale, Pratik by Yunus EmreLeave a Comment

iPhone’larda karşılaşılan bir hata, Facebook’un arka planda gizlice kamerayı açmasını sağlıyor. Bu hatayı ortadan kaldırmak için Facebook’un kamera erişimini engelleyebilirsiniz.

Facebook’un kullanıcı verilerini sakladığı ve üçüncü parti şirketlere servis ettiği herkes tarafından biliniyor. iOS uygulamasında yeni karşılaşılan bir sorun kullanıcıların endişesini daha da artırıyor. Geçen iPhone ve iPad’ler için yayınlanan güncelleme, telefonda Facebook’u arka planda bırakıp farklı bir uygulama açıldığında kamerayı aktif ediyor. Kaydedilen videolarla ispat edilen bu durum kullanıcıların aklına yeni soru işaretleri getiriyor.

Facebook, kullanıcıların izlenmediğini ve bunun yazılımsal bir hata olduğunu açıkladı. Hatta Apple ile temasta olduklarını ve güncellemeyle problemin ortadan kalkacağını bildirdi. Ancak yine de birçok kişi uygulamanın kamera erişimini sınırlandırmak istiyor.

iPhone’larda Facebook’un kamera erişimini kapatmak için Ayarlar / Gizlilik bölümüne gitmek yeterli. Burada kamera erişimi olan uygulamaların listesi geliyor. Facebook’un yanındaki onayı kaldırdığınızda işlem tamam. En azından güncelleme gelene kadar bu tip bir çözüm kullanıcılar için daha sağlıklı görünüyor.