ASUS, ROG Crosshair VIII Impact ile 6 GHz Bariyerini Aştı

In Haber by Emin ÇıtakLeave a Comment

ASUS Gamers Republic, kompakt oyun anakartı olan ROG Crosshair VIII Impact’in, hem işlemci hem de bellek frekansları için 6 GHz bariyerini kıran iki yeni rekor kırdığını duyurdu.

ROG bu başarıyı kutlamak için, tüm katılımcılara ROG Crosshair VIII Impact anakart veya AMD, InWin ve G.Skill’den birçok farklı ödül kazanma imkanı sunan bir kampanya hazırladı. 15 Kasım 2019 saat 17:00 itibarıyla başlayan “ROG Crossword Challenge”, dünyanın dört bir yanındaki ROG hayranlarını, gizli bir mesaj ortaya çıkaracak bir kelime bulmacasını tamamlamak için ipuçlarını çözmeye davet ediyor. Ödüller, kurallar ve kapanış tarihi dahil tüm detaylar ROG Crossword Challenge mikrositesinde bulunabiliyor:

Yeni AMD Ryzen 9 3950X işlemcisinin piyasaya sürülmesinin ardından ASUS hız aşırtma takımı, işlemcinin saat hızını CPU-Z tarafından ölçülebilir olarak 6,003 MHz (6 GHz) seviyesine kadar zorlayabiliyordu. Crosshair VIII Impact ile çalışan Ryzen 9 3950X işlemcinin standart saat hızı 3.5, boost hızı ise 4.7 GHz. Ayrıca 16 çekirdekli bir işlemci için Geekbench 3 dünya rekoru kırılmış oldu.

ROG Crosshair VIII Impact anakartı Crucial Ballistix Elite DIMM’lerle eşleştiren OGS ekibi, Ağustos 2019’daki rekorunun üzerine 200 MHz daha ekledi. Bu başarı, X570 platformundaki hafıza frekansının ilk kez 6 GHz işaretini aştığını ve başka bir dünya rekorunu tetiklediği anlamına geliyor.