Anasayfa Haber Half-Life: Alyx Duyuruldu

Half-Life: Alyx Duyuruldu

Geçtiğimiz gün sizlerle yeni Half-Life oyununun Valve gündeminde olduğunu paylaşmıştık. Şimdiyse beklenen duyuru yapıldı ve 2004’te çıkan Half-Life 2’nin ardından Half-Life: Alyx adlı sanal gerçeklik oyunu duyuruldu.

Valve Resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweet ile VR platformu için geliştirdikleri ana oyun olan Half-Life: Alyx’i duyurdu. Üstelik sadece duyuruyu yapmakla kalmadı, aynı zamanda ilk gösterim için tarih ve saati de paylaştı. Valve’ın yeni sanal gerçeklik oyunu ilk kez  21 Kasım Perşembe günü Türkiye saati ile 21:00’da gösterilecek.

Half-Life 2: Episode 2’nin yıkıcı finalinin ardından hayranları uzun zamandır hikayenin devamının gelmesini bekliyordu. O günden beri Episode 3 veya Half-Life 3 beklenirken, yeni oyunun VR olarak gelmesi bazı hayranları üzdü diyebiliriz. Ama oyun isminin Alyx olması, Half-Life: Alyx’in yarım kalan hikayeye odaklanacağına dair önemli bir kanıt olabilir.

Yine de ilk gösterim yapılmadan ve oynanış görüntüleri gelmeden bunu söylemek oldukça güç. Yeni VR oyununun Vale Index sanal gerçeklik başlığı ile uyumlu olması bekleniyor. Valve’ın kendi platformunu öne çıkaran bir tweet paylaşmış olması, Half-Life: Alyx’in muhtemelen Index’e özel bir oyun olacağı anlamına geliyor.

 

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.