TurkNet Kullanıcıları YouTube ve Twitter’a Erişemiyor

In Haber by Recep Baltaş20 Comments

Bugün öğleden sonra başlayan sorun TurkNet kullanıcılarının YouTube ve Twitter da dahil birçok siteye girmesini engelliyor.

YouTube veya Twitter’a erişmede sorun yaşıyorsanız yalnız değilsiniz. TurkNet kullanıcılarının şu anda genel olarak problemi bu. Durumu hem ofiste kullandığımız bağlantı ile hem de okurlarımızdan gelen geri bildirimler ile doğruladık. Söz konusu sitelere erişmek istediğinizde ERR_CONNECTION_RESET hatası alıyorsunuz.

Hatanın yaklaşık 6 saattir devam ediyor olması ise bir başka garip durum. Konuyla ilgili olarak Twitter’da firmanın destek ekibine durumu aktardık fakat henüz herhangi bir dönüş olmadı. Öte yandan yine herhangi bir resmi açıklama da yapılmış değil.

Bu aşamadan sonra tek umudumuz bir zamanlar mesai bitiminde sunucumuzun fişini çeken hosting firması gibi TukNet’in de mesai bittikten sonra desteği kesmiş olmadığı yönünde. Öte yandan çözüm için VPN kullanabilirsiniz ki zaten Wikipedia’nın iki yıldan fazladır yasak olduğu ülkemizde buna alışkınsınızdır diye tahmin ediyoruz…