Anasayfa Makale En Sık Karşılaşılan Google Play Hataları Ve Çözümleri

En Sık Karşılaşılan Google Play Hataları Ve Çözümleri

Google Play internet bağlantısı, saklama alanı gibi çeşitli sebeplerle kullanıcılara hata kodları gösterebiliyor. En çok karşılaşılan Google Play hata ve çözümlerine yakından bakıyoruz.

Android ekosistemini tercih eden kullanıcılar kimi zaman Google Play’de çeşitli hatalarla karşılaşabiliyor. Bunların büyük bir kısmı ekrana çeşitli hata kodları yansıyor. Hata kodlarıyla küçük Google araması yapıldığında sorunun kaynağına rahatlıkla erişilebiliyor.

 • Error 944
 • Error 941 / 927 / 504 / 495 / 413 / 406 / 110 / rh01 / rpc:aec:0
 • Error DF-BPA-09
 • Error DF-DLA-15
 • Error 103
 • Error 919 / 101 / 923 / 921
 • Error 491 / 923
 • Error 403
 • Error 927
 • Error 481
 • Error 911

Error 944

En yaygın Google Play hatalarından biri Error 944 şeklinde geçiyor. Google Play internetle alakalı bir sorun olduğunda ya da çeşitli bağlantı problemleri oluştuğunda bu hatayı veriyor. En iyi çözüm, ayarlara erişmek yerine çok kısa bir süre beklemek. Ayrıca uygulamayı kapatıp tekrar açmak da çözüm olabiliyor.

Error 941 / 927 / 504 / 495 / 413 / 406 / 110 / rh01 / rpc:aec:0

Google Play’de herhangi bir uygulamayı indirirken sorun yaşıyorsanız genellikle yukarıdaki kodları alırsınız. Hepsi biraz farklı indirme problemlerini gösteriyor. Ancak çözüm ortak.

Google Play verilerini temizlemek kimi zaman çözüm olabiliyor. Ayarlar / Uygulamalar / Tüm Uygulamalar / Google Play Hizmetleri / Depolama / Önbelleği Temizle seçeneğine tıklayın.

Bu işlemin ardından hatalarla karşılaşmaya devam ediyorsanız Google Kimliği’ni kaldırıp tekrardan tanımlamanız gerekiyor. İşlemi Ayarlar / Hesaplar / Hesap Ekle / Google üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Error DF-BPA-09

Bu hata, satın alınan bir uygulamayı yeniden indirmeye çalışırken oluşabiliyor. Maalesef tekrar tekrar denemek problemi ortadan kaldırmıyor. Bunun yerine az önceki gibi çerezleri temizlemek gerekiyor. Yani Ayarlar / Uygulamalar / Tüm Uygulamalar / Google Play Hizmetleri / Depolama / Önbelleği Temizle yolunu izleyin.

Ayrıca Google kaynaklı sorunlar da Error DF-BPA-09 hatasını verebiliyor. Bu durumda bilgisayarınızdan Google Play’e giriş yapın ve indirmeyi doğrudan telefonunuza yönlendirin.

Error DF-DLA-15

Uygulama indirme ve güncelleme sırasında kullanıcıların karşısına çıkan diğer bir hata kodu da Error DF-DLA-15. Bu sorunu gidermenin en mantıklı yolu benzer yöntemle önbelleği temizlemek. Eğer sonuca ulaşamazsanız Google hesabını kaldırıp yeniden eklemeyi deneyin.

Error 103

Cihaz ve yüklemeye çalıştığınız uygulama arasında bir uyumluluk sorunu olduğunda alacağınız kod Error 103’tür. Google, genellikle uyumsuz uygulamalar yüklemenize izin vermez. Ama kimi zaman uyum sorunu bu hata kodunu ekrana yansıtıyor. Uygulama uyumluluğunu kontrol etmekte yarar var.

Error 919/101/923/921

Bu Google Play hatasının düzeltilmesi oldukça basit. Error 919/101/923/921 hata kodları uygulamayı yüklemek ve güncellemek için cihazınızda yeterli alan olmadığı anlamına gelir. Kullanılmayan uygulamaların bazılarının kaldırılması ya da fotoğraf ve videoların silinmesi faydalı olabilir.

Error 491/923

Error 491 yine indirme ve güncellemelerde problem yaşandığını gösteriyor. Google hesabını kaldırıp tekrardan eklemek kesin. Ayarlar / Hesaplar üzerinden Google hesabını kaldırıp tekrardan ekleyebilirsiniz. Bir de önbelleği temizlediğinizde işlem tamam.

Error 403

Bir diğer hata kodu da Error 403. Bu hata yine uygulamaların indirilmesini ya da güncellenmesini kapsıyor. Problem genellikle bir cihazdan uygulama satın alan iki ya da daha fazla Google hesabından kaynaklanıyor. Genellikle Play Store’dan arama geçmişini kaldırmak çakışmayı çözebiliyor.

Google Play / Ayarlar / Yerel Arama Geçmişini Temizle seçeneğiyle işlem halledilebiliyor.

Error 927

Google Play’de güncelleme yaparken karşılaşılan Error 927, önbelleğin temizlenmesiyle ortadan kalkıyor.

Error 481

Bu hata genellikle hesapla ilgili problemler olduğu anlamına geliyor. Üstelik Google hesabınız için yolun sonu görünmüş oluyor. Tek düzeltme yöntemi eski hesabı kaldırıp farklı bir hesabı açmak.

Error 911

Son olarak Error 911’in tam olarak teşhis edilmesi pek mümkün değil. Çünkü mevcut kablosuz internet bağlantısıyla ilgili problem bu hatayı verebiliyor. Çerezleri temizlemek çözüm olabiliyor.

Google Play’de çok daha fazla hata kodu var. Fakat en sık karşılaşılan problemler ve çözüm yöntemleri bu şekilde. Farklı herhangi bir hatayla karşılaştıysanız destek için Technopat Sosyal’de konu açabilirsiniz.