Anasayfa Haber Bülten Dassault Systèmes ve Lockheed Martin Anlaşma Sağladı

Dassault Systèmes ve Lockheed Martin Anlaşma Sağladı

A crowd that included Air Force leadership, congressional representatives and senators, executives and plant personnel from the Lockheed Martin Aeronautics Corporation attended a ceremony dedicating the delivery of the final F-22 Raptor in Marietta, Ga., May 2. (U.S. Air Force photo/Don Peek)

Dassault Systèmes, Lockheed Martin’in dijital mühendislik girişimlerini desteklemek için 3DEXPERIENCE platformunu kullandığını açıkladı.

İki şirket arasındaki bu işbirliği sayesinde Lockheed Martin, yeni nesil uçaklar ve helikopterleri için tasarımdan üretime uzanan dijital bir zincir oluşturmayı hedefliyor. Lockheed Martin, daha kapsamlı bir dizi dijital mühendislik araçlarının bir parçası olarak çeşitli 3DEXPERIENCE platformu tabanlı endüstri çözümü deneyimleri kullanıyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Dassault Systèmes Havacılık ve Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı David Ziegler şunları söyledi:

“3DEXPERIENCE platformu Lockheed Martin’in dijital mühendislik hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıracak ve ürün mühendisliğini entegre platform yaklaşımıyla optimize etmesine yardımcı olacak. Bu yaklaşım, son derece karmaşık programlara esneklik kazandırıyor ve havacılık endüstrisinin 21. yüzyılını şekillendiren sofistike uçak inovasyonundaki gelişmelerde itici güç olma rolünü üstleniyor. Lockheed Martin gibi şirketler, operasyonlarına hız kazandırmak ve büyük program teslimatlarındaki verimliliği artırmak için kapsamlı ve çok disiplinli süreçleri hızla uygulayabiliyor.”