Anasayfa Haber Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonları Neye Benzeyecek?

Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonları Neye Benzeyecek?

Motorola’nın ardından Xiaomi’de katlanabilir ekran telefonları için patent aldı. Uzun zamandır konuşulanlar ise Xiaomi’nin de, Motorola Razr tarzı bir telefon çıkaracağı yönündeydi.

Dikey olarak katlanabilen telefon modasının iki rakip adayı Motorola ve Xiaomi oldu. Xiaomi’nin 2020 yılında pazara çıkması beklenen cihazı hakkında birçok dedikodu yayıldı. Bunların başında Motorola’nın katlanabilir telefon tasarımı olan Razr tarzı bir cihazın tekrarlanacağıydı.

Katlanabilir Motorola Razr 2019 modeli.

İlk patent sızıntısı ortaya atıldı

Ardından şirketin katlanabilir akıllı telefonuna ait patent sızıntısı ortaya çıktı denildi. Bu haberler de piyasada yer alan kitap tarzı kapanır telefonlara benzer bir cihazın üretileceği yönündeydi. Sızıntı görüntüler rakip cihazın, razr modelinin aksine daha düz bir tasarıma sahip olduğunu ortaya koydu.

 

Patent sızıntısı olduğu iddia edilen görüntüler.

Xiaomi katlanan telefonunun sırrı

Bütün bunların ardından WindowsUnited isimli kanal, YouTube üzerinden Xiaomi’nin patentli katlanan ekran telefonlarının neye benzeyeceğini açıklayan bir video yayınladı.

Bu görüntüleri doğru kabul edersek Xiaomi’nin diğer tasarımlara göre kapalı ve katlanmış durumdayken kullanılabilecek daha küçük bir ekran tarzını tercih ettiği görülüyor. Cihazın açık olduğu sırada iki tane ön sensör ve iki kamera bulunuyor.

WindowsUnited açıklamalarında, bu tasarımının piyasada büyük bir rekabet uyandıracağını da belirtiyor. Razr’ın bin 500 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa çıkmasına karşın Xiaomi, uygun bir rakam belirleyebilirse çok satacağına inanılıyor.