iPhone iPod Classic

iPhone için iPod Classic Deneyimi Sunan Uygulama

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Bir iOS geliştiricisi, Click Wheel özellikli iPod Classic deneyimini iPhone için sunan bir uygulama hazırladı.

Elvin Hu tarafından geliştirilen bir uygulama, Click Wheel özellikli iPod Classic müzik çalar ile sunulan deneyimi iPhone akıllı telefonlara taşıyor. Ekim ayından beri geliştirilmekte olan uygulama haptik geri bildirim ve tıklama seslerini de aynı orijinal cihazda olduğu gibi taklit ediyor. Cooper Union lisesi öğrencisi olan Hu’nun bu uygulamayı geliştirmekte esas amacı, okulda iPod’un geliştirilmesi hakkında hazırlamakta olduğu bir ödev olmuş.

iOS geliştiricisi üzerinde çalıştığı bu uygulamayı ilk kez Twitter üzerinden paylaştı ve iPod’un babası sayılan Tony Fadell bile bu uygulamaya ilgi gösterdi. Uygulamanın Apple tarafından onaylanarak App Store platformunda listelenip listelenmeyeceği de merak ediliyor. Öte yandan Hu, Apple’ın patent vb. gibi haklı sebeplerle uygulamayı yayınlamayabileceğini belirtiyor. Böyle bir durumda ise Hu uygulamayı açık kaynaklı proje olarak sunmak niyetinde.

Uygulamada albüm ve şarkı kapakları arasında kolayca gezinme sağlayan, 3 boyutlu grafik arayüzü başarılı bir şekilde uygulanmış. Ugulama dikey modda Click Wheel üzerinde görüntülenirken, yatay mod desteği de sunuluyor.

Uygulamanın hala geliştirme aşamasında olduğunu da belirtelim. Geliştirici uygulamayı Aralık ayı sonunda tamamlamayı hedefliyor. Hu, Apple’ın uygulamaya olumlu bakmaması durumunda ise nostalji seven bir iOS ekibi üyesinin uygulamayı Apple Music veya iPod hayranları için Easter Egg olarak arka plana eklemesini ümit ediyor.

İlginizi çekebilir: Yeni iPod Touch Fiyatı ve Özellikleri