Bilişim Zirvesi 2020 İçin Hazırlıklar Başladı

In Bülten, Haber by Emin ÇıtakLeave a Comment

2020 yılının Kasım ayında yapılacak Bilişim Zirvesi için hazırlıklar başladı. 20. Bilişim Zirvesi’nin teması ise “QUANTUM JOURNEY – KUANTUM YOLCULUĞU” olarak açıklandı.

Bilişim Zirvesi 2019’un hemen ardından Bilişim Zirvesi’nin 20. yaşını kutlayacağı 2020’nin hazırlık çalışmaları başladı. 2020 yılının Kasım ayında gerçekleştirilecek etkinliğe ise geleceğin en büyük teknoloji adımı olarak değerlendirilen “Kuantum” damgasını vuracak.

20. Bilişim Zirvesi’ni “Quantum Journey” mottosu kapsamında gerçekleştireceklerini belirten BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, “Alıştığımız, benimsediğimiz ve kabullendiğimiz teknoloji düzlemiyle vedalaşma zamanı yaklaşıyor. Hayatın her alanında dönüşmesi gereken süreçler, zorluklar, fayda ve avantajlar önden stratejik olarak hesaplanmalı ve yol haritası çıkartılmalıdır. Önümüzde uzun bir yolculuk var. Teknoloji ve bilişim kavramını baştan aşağı değiştirecek olan bu kavrama uyum sağlamak için mevcut düzenin reformist bir yaklaşımla yıkılması, yıkım öncesi tedbirlerin alınması ve yeniliğe hazır olunması için yolculuk başlıyor. Anka kuşu tutuşmaya başladı, ışığını görüyoruz. Küllerinden yeniden doğacak olan geleceğin ileri ve yeni teknolojileri için Kuantum Yolculuğu başlıyor.” diye açıkladı.

Verinin gücü göz ardı edilemez

İstanbul Kongre Merkezi’nde 20-21 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Bilişim Zirvesi’19 iki gün boyunca “Data Talks” çerçevesinde, verinin gücü ile rekabette avantaj elde etmek isteyen şirketler ile bilişim sektörünü buluşturdu.

Dört ayrı salonda paralel olarak gerçekleşen oturumlarda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kanaat liderleri, kendi alanlarındaki uzmanlıklarını iki gün boyunca 19. Bilişim Zirvesi’ne katılan 2000’in üzerinde karar verici kişi ile paylaştı. 120 seçkin konuşmacı ve panelistin sahne aldığı Bilişim Zirvesi, 4 bin katılım alan 12 farklı program içeriğinde, verinin paraya dönüşmesi için gerekenler ve şirketleri rakiplerinin önüne geçirecek fırsatlar olmak üzere yeniçağın iskeletini oluşturdu. Yeni nesil teknolojilerin ışığında çağımızın en önemli değerlerinden kabul edilen veri üzerinden, yarına nasıl hazırlanmamız gerektiği zirvede ortaya konuldu.