Anasayfa Makale Windows 10’da Uygulamaya Özel Ses Çıkış Aygıtı Ayarlama

Windows 10’da Uygulamaya Özel Ses Çıkış Aygıtı Ayarlama

Windows 10 1803 sürümüyle birlikte kullanıma sunulan bu özellik ile kullandığımız her uygulamanın ses çıkışını farklı bir ses aygıtı ile sağlayabiliyoruz.

Örnek verecek olursak; siz kulaklığınız takılı bir şekilde bilgisayarınızda oyun oynuyorken, arkadaşınız sesleri hoparlör aracılığıyla alarak yan ekrandan film izleyebiliyor. Gelin şimdi birlikte özelliğin nasıl kullanıldığına göz atalım.

Özelliğe Nasıl Ulaşılır?

Windows simgesine sağ tıkladıktan sonra sırasıyla, Ayarlar Sistem Ses sekmesinden “Uygulama birimi ve cihaz tercihleri” butonuna tıklıyoruz. Alternatif olarak ekranın sağ altındaki görev çubuğundan ses simgesine sağ tıkladıktan sonra “Ses ayarlarını aç” seçeneğini de kullanılabilir.

Özellik Nasıl Kullanılır?

Kullanımı ise oldukça basit. Karşımıza mevcutta açık uygulamalar geliyor. Bu bölümden istediğimiz uygulamanın giriş ve çıkış aygıtlarını özelleştirebilir, ses düzeyini ayarlayabiliriz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.