Facebook Instagram ve WhatsApp çöktü mü? / Instagram çöktü mü?

WhatsApp Toplu Mesaj Özelliği Kaldırılıyor

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Kullanıcı şikayetlerini dinlemeye karar veren Facebook, 7 Aralık itibariyle WhatsApp toplu mesaj özelliğini uygulamadan kaldırıyor.

Aslında yerine göre kullanıldığında çok faydalı bir bir özellik olan toplu mesajlar, uygunsuz kullanım nedeniyle uygulamadan kaldırılıyor. Reklamcılar ve şirketler tarafından tanıtım amaçlı kullanımların inanılmaz seviyede artması, bu kararın alınmasında büyük rol oynuyor.

Yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.”

Özelliğin 7 Aralık tarihinde kalkacak olması bir yana, eğer şirketler bu uyarıları dinlemez ve kullanıcılara istemedikleri mesajlar atmaya devam ederlerse, WhatsApp bu kez söz konusu şirketler hakkında yasal işlem başlatacak.

Facebook Inc. bu uygulamayla beraber rahatsız edici toplu mesajlar ve istenmeyen reklam kampanyalarının önüne geçmeyi planlıyor.