Anasayfa Haber The Elder Scrolls: Blades 1.5 Güncellemesi Hangi Yenilikleri Getiriyor?

The Elder Scrolls: Blades 1.5 Güncellemesi Hangi Yenilikleri Getiriyor?

The elder scrolls: Blades

Bethesda’nın Android ve iOS mobil cihazlar için çıkardığı The Elder Scrolls: Blades şimdiye kadar çıkan en büyük güncellemesini aldı.

İlk çıktığında karışık tepkiler alan Blades, sandıklara uygulanan zaman kısıtlaması yüzünden oyunculardan eleştiri almıştı. Oyunda denk geldiğiniz sandıkları açmak için, sandığın türüne de bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekiyor. Bethesda bu sandıkları hemen açabilmeniz için size gerçek parayla satın alınabilen taşlar satıyor.

Ancak Bethesda para kazanmaya çalışırken ipin ucunu biraz fazla kaçırdığını fark etmiş olacak ki, bu konuda ciddi bir değişikliğe gitti. Bethesda’nın oyundan gelir elde etmek için uyguladığı bu tür aşırı göze batan yöntemler oyuncuları kaçırmaya başlayınca, şirket geri adım atarak yayınladığı bu güncellemeyle tüm sandık zamanlamalarını kaldırdığını açıkladı.

Oyunun tek eksiği elbette bu değil. Birbirine çok benzer zindanlar ve vasat oyun dünyası tasarımı da sıkça eleştirilen bir başka unsur. Yayınlanan güncellemeye geri dönersek, Bethesda bu güncelleme ile en çok istenen özelliklerden birini PvP yani Arena modunu oyunculara sunuyor. 5. seviyeye gelen her oyuncu için arena kullanılabiliyor oluyor.

Bunun yanı sıra artık birlikler kurmak ve diğer oyuncuların birliklerine katılmak katılmak da mümkün. Ganimetler de üzerinde epeyce değişiklik yapılan bir başka unsur olmuş. Artık düşmanlardan ortalama daha fazla ganimet düşüyor. Her görev sonunda efsanevi ganimet düşürme olasılığı olan bir bölüm sonu canavarı var.

İrili ufaklı daha pek çok değişiklik bu güncelleme ile oyuna getirilmiş. Güncelleme notlarının tamamına Bethesda’nın ilgili sayfasından ulaşabilirsiniz.