Logitech Video Konferans Çözümlerini Tanıttı

In Bülten, Haber by Emin ÇıtakLeave a Comment

Logitech, günümüzün iş süreçlerinde verimlilik ve hız anlamında önemi giderek artan görüntülü görüşme konusunda sunduğu video konferans çözümlerini tanıttı.

Video konferans çözümleri, iş hayatındaki üretkenliği artırması nedeniyle son yıllarda dünyanın önde gelen birçok şirketi tarafından yatırım yapılan alanlardan biri konumunda bulunuyor. Günümüz dünyasında çalışma trendlerine bakıldığında, şirketlerde bulut tabanlı iletişim sistemi ile video konferans sistemlerinin kullanımının artması, çalışanların haftanın belli günlerinde şirket dışından çalışması, genç çalışanların her gün giderek daha fazla görüntülü görüşme yapması, farklı çalışma ortamlarına sahip olma isteği gibi dinamikler öne çıkıyor.

Özellikle şirketlerde alanı küçülmesine rağmen sayıca artan 3 veya 5 kişilik toplantı odalarının yaygınlaşması nedeniyle çalışanlar birbirleriyle daha çok iletişim kuruyor ve video konferans sistemleriyle hayatlarını kolaylaştırıyor. Yapılan araştırmalara göre bugün, 1995 yılından sonra doğan Z jenerasyonunun yüzde 90’ından fazlası, her zaman ve her yerde istedikleri kaynaklara erişebilme isteğiyle, öncelikle çalışacakları şirketlerin teknolojik altyapısını sorguluyor ve yarısından fazlası da teknolojinin üretkenliklerini artırdığına inanıyor.

Teknolojiyle bu denli iç içe olmakla birlikte, Z jenerasyonunun yüzde 84’ü halen yüz yüze iletişim kumayı tercih ediyor. Bu durum beraberinde şirketlerin video konferans sistemlerine giderek daha fazla yatırım yapmasını sağlarken, yine de günümüzde toplantı odalarının yalnızca yüzde 5’lik bir bölümünde video konferans olanağı bulunuyor.

Video konferans sistemlerinin teknoloji anlanında büyük potansiyele sahip yatırım alanlarından biri olduğuna vurgu yapan Mustafa Uyar, bugün halen başlıca şirketlerin toplantı odalarının yüzde 95’inde video konferans çözümlerinin bulunmadığı dikkate alındığında, Logitech olarak çok ciddi bir fırsat gördüklerini ve video konferans çeşitlendirmek amacıyla önemli yatırımlar yaptıklarını belirtti.

Basit ve kompakt tasarımıyla öne çıkan Logitech MeetUp, üzerinde hoparlör, mikrofon ve yakınlaştırma yapabilen bir kameraya sahip. Küçük odalar için tasarlanan MeetUp, ultra geniş lensi ve RightSense yazılımıyla toplantıdaki kişileri çerçeve içerisinde tutabiliyor. Orta ve büyük ölçekli odalar için tasarlanan Rally/Rally Plus, 4K çözünürlüğe sahip PTZ kamerası ve Computer-Vision tabanlı oto-çerçeveleme ile herkesin net şekilde görülmesini sağlıyor.

Bireysel çözümler için ise Logitech Brio kamera, Zone Wireless ve Zone Wireless Plus kulaklıklar, kullanıcıların kişisel masalarını profesyonel hale getirmelerine yardımcı oluyor.