ASUS, 4K 65” Oyuncu Ekranı PG65UQ’yu Türkiye’de Satışa Sundu

In Bülten by Recep Baltaş5 Comments

65 inç boyutundaki ROG Swift PG65UQ hızlı, akıcı ve yüksek performans ile büyük ekranda üstün oyun keyfi sunuyor.

Bir Bakışta

  • Büyük ekranda hızlı oyun deneyimi – Yüksek oyun performansı için 144 Hz yenileme hızıyla yüksek çözünürlüklü 4K UHD (3840 x 2160) içerikleri görüntülüyor.
  • Büyük ekranda akıcı ve net oyun görüntüleri – NVIDIA G-SYNC Ultimate, en iyi HDR oyun deneyimleri için en yeni G-SYNC standardını destekliyor.
  • Xbox One ile kusursuz uyum – HDMI bağlantısı üzerinden değişken yenileme hızına (VRR) destek veren ürün büyük ekranda akıcı konsol oyunu deneyimi sunuyor.
  • Etkileyici filmler ve eğlence – Ultra HD Premium sertifikası ve 15 W hoparlörlerle net görüntüler ve etkileyici sesler sunuyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG), Swift PG65UQ büyük formatlı oyuncu ekranının (BFGD) Türkiye’de satışa sunulduğunu duyurdu. 65 inç boyutunda 4K (3840 x 2160) çözünürlükte bir HDR panele sahip olan ROG Swift PG65UQ, hız aşırtılabilir 144 Hz yenileme hızı, %95 DCI-P3 profesyonel renk gamı, NVIDIA G-SYNC Ultimate desteği, DisplayHDR 1000 ve Ultra HD Premium sertifikası gibi özellikler taşıyor.

Son birkaç yılda, oyun teknolojilerindeki gelişmeler PC’lerden ekranlara kaydı. Daha yüksek yenileme hızları ve senkronize kare oluşturma teknolojileri sayesinde oyun deneyimi daha akıcı ve hızlı hale geldi. Bu yeni gelişmeler, büyük ekran televizyonların boyutlarına ulaşamayan masaüstü monitörler ve oyuncu dizüstü bilgisayarlarında sınırlı kaldı. Ancak bu durum artık değişti. “NVIDIA G-SYNC özellikli ASUS ROG Swift PG65UQ BFGD büyük ekranda PC oyunları oynamak isteyenler için harika bir seçenek,” diyen NVIDIA GeForce Pazarlama Müdürü Matt Wuebbling, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oyuncular bu büyük formatlı oyuncu ekranının etkileyici video kalitesine, parlaklığına ve yüksek çözünürlüğüne bayılacak.”

Ekranın tamamında yerel ışık kısma özelliğine sahip LED arka aydınlatma, 384 ayrı bölge halinde dinamik olarak kontrol ediliyor. Her bölge maksimum 1000 nit parlaklık sunabiliyor. ROG Swift PG65UQ gerçekçi gölgeler ve ışıklar, etkileyici kontrast ve sinema kalitesinde renklerle birlikte en iyi HDR oyun deneyimini sunuyor.

Büyük ölçekte hızlı ve akıcı oynanış

ROG Swift PG65UQ, 65 inç boyutundaki 4K (3840 x 2160) çözünürlüklü HDR panele sekiz milyondan fazla piksel sığdırıyor. Artırılabilen 144 Hz yenileme hızı sayesinde hızlı sahneleri kolaylıkla sunan ekran, daha önce hiç olmadığı kadar akıcı ve gerçekçi görüntüler oluşturuyor. Performans maksimum yenileme hızının altına düştüğünde oluşabilecek takılmaları ortadan kaldırmak için NVIDIA G-SYNC™ Ultimate teknolojisinden yararlanan ROG Swift PG65UQ, kare hızını uyumlu GeForce ekran kartlarıyla senkronize ederek etkileyici kontrast, sinema kalitesinde renk ve düşük gecikme süresiyle oyunlara hayat veriyor.

Üstün HDR deneyimi

Ekranın tamamında yerel ışık kısma (FALD) teknolojisinden yararlanan ROG Swift PG65UQ, LED arka aydınlatmayı 384 ayrı bölge ile dinamik olarak kontrol ediyor. Böylece karanlık sahnelerin çok daha zengin ve daha doğal görünmesi için yüksek kontrast elde ediliyor. Birbirinden bağımsız olarak açılıp kapanabilen LED’ler daha zengin ve ayrıntılı görüntüler elde edilmesini sağlayan dinamik parlaklık aralığı sunuyor. DisplayHDR 1000 ve Ultra HD Premium sertifikalı ROG Swift PG65UQ’deki her bir LED bölgesi maksimum 1000 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Bu da beyazların parlak, renklerin de canlı olmasını sağlıyor.

ROG Swift PG65UQ’da bulunan quantum-dot teknolojisi, sinema standardı olan DCI-P3 renk alanının %95’ini kapsayan geniş bir renk gamına sahip. Fabrikada yapılan ön kalibrasyon ile son derece doğru renkler (Delta-E < 2) elde ediliyor. Ekran ayrıca, her açıdan minimum renk kaymasıyla doğal bir şekilde izlenebilmesi için geniş izleme açıları sunuyor.

Her platformda büyük formatlı oyun

ROG Swift PG65UQ, farklı platformlarda oyun oynayanların bir numaralı tercihi olacak. Xbox One™ ile kusursuz bir şekilde çalışan ürün, HDMI bağlantısı üzerinden 48–60 Hz değişken yenileme hızlarına (VRR) destek veriyor.

ROG Swift PG65UQ, oyunlarla olduğu kadar filmler ve diğer büyük ekranlı eğlence türleriyle de uyumlu. Ultra HD Premium sertifikasına sahip ürün olağanüstü net görüntüler ile etkileyici sesleri bir araya getiriyor.

ROG Swift PG65UQ, gelişmiş panele ek olarak dahili 15 W hoparlörler ve ASUS’a özgü SonicMaster teknolojisiyle güçlü ve etkileyici bir ses performansı sağlıyor. Uzaktan kumanda ile de ekran menüsü üzerinden hızlı ayarlar ve kaynak seçimi yapılabiliyor.

 ROG Swift PG65UQ Teknik Özellikler

Panel boyutu (çaprazlama) 64,5 inç (163,9 cm) Geniş Ekran (16:9)
Panel arka aydınlatma / tür WLED / VA (384 bölgeli yerel ışık kısma, FALD)
Renk Doygunluğu %95 DCI-P3
Çözünürlük / Yenileme hızı 3840 x 2160, 144 Hz (hız aşırtmalı)
Parlaklık 1000 cd/m² (en yüksek)
HDR DisplayHDR 1000, Ultra HD Premium, G-Sync Ultimate
Adaptive-Sync Evet, G-Sync Ultimate
Giriş / Çıkış HDMI (v2.0) x 4

DP (v1.4) x 1

SPDIF çıkışı

USB 3.0 x 2

Stereo Hoparlör 15W x 2 stereo (maks.), RMS
VESA montajı 400 x 400 mm
Boyutlar 1448,08 mm x 946,9 mm x 389,82 mm (stant ile)

1448,08 mm x 863,83 mm x 87,2 mm (stant olmadan)

1630 mm x 1104 mm x 507 mm (ambalaj)

Ağırlık 36,8 kg (net), 57,5 kg (brüt)

[1] Teknik özellikler, içerik ve ürün bulunabilirliği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.