Anasayfa Haber 2020 Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtılması Beklenen Telefonlar

2020 Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtılması Beklenen Telefonlar

Akıllı Telefon Satışları

Dünyanın en büyük mobil fuarında çıkış yapması beklenen yeni model telefonları bir araya getiriyoruz.

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020 24-27 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da gerçekleşecek.

Fuarda, merakla beklenen Samsung Galaxy S11 ve Sony Xperia 2‘nin yanı sıra birçok farklı şirketin yeni mobil cihazlarını tanıtması bekleniyor. Yeni çıkacak cihazlar hakkında ortaya çıkan bilgiler her geçen gün artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan tanıtımları da göz önüne alarak sizler için bir liste hazırladık. Listede katlanabilir ve amiral gemisi telefonların yanı sıra uygun bütçeli cihazlar da yer alıyor.

Samsung Galaxy S11

Samsung, yeni Galaxy S serisini her zaman yılın başında piyasaya sürüyor ve genellikle tanıtım için Mobil Dünya Kongresi’nin hemen öncesi tercih ediliyor. Samsung Galaxy S11 serisinin etkinlikten hemen önce düzenlenen Unpacked sırasında tanıtılması muhtemel. Henüz Galaxy S11 hakkında fazla fikir sahibi değiliz, ancak söylentiler 108 MP kameraya sahip bir cihaza işaret ediyor.

Samsung Galaxy A Serisi

Galaxy A serisi, daha çok ortaya seviyeye hitap eden cihazlardan oluşuyor. Şu an için hangi modellerin geleceği konusunda net bir bilgi yok. Samsung Galaxy A50 ve Samsung Galaxy A30 cihazları geçtiğimiz yıl aynı etkinlikte tanıtılmıştı.

Bununla birlikte, Galaxy A51 ve A71 kısa süre önce Vietnam’da tanıtılmıştı. Samsung, MWC’yi geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan A11, A31 ve A41 gibi modelleri tanıtmak için kullanabilir.

Sony Xperia 2

Sony, 2019’daki Sony Xperia 1 modeli de dahil olmak üzere amiral gemisi telefonlarını MWC’de duyurmayı tercih ediyor. Bu nedenle MWC 2020’de Sony Xperia 2’yi görmeyi bekliyoruz. Yeni söylentilere göre telefon Snapdragon 865 işlemcisi ile birlikte gelecek.

Huawei P40

Huawei, MWC’de sık sık üst düzey telefonlarını telefonlarını duyuruyor. Katlanabilir Huawei Mate X ve Huawei P10 gibi cihazlar bu etkinlikte tanıtılmıştı.

Huawei P40’ın Google servislerinden yoksun olarak gelmesi bekleniyor. Firmanın geçmiş ürünlerinden yola çıkarsak, çok sayıda merceğe sahip ve üst düzey bir kamera kalitesi olan yeni cihaz beklentileri oluşmuş durumda.

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2’ye ait resimler de dahil olmak üzere çeşitli sızıntılar ortaya çıkmıştı. Cihaz hakkında kesinleşen net bilgi yok fakat önümüzdeki aylarda gerçekleşecek fuarda tanıtılması muhtemel.

Huawei Mate Xs

Huawei’nin katlanabilir telefonu Mate X, MWC 2019’da piyasaya sürüldü ve halefinin MWC 2020’de tanıtılacağı haberleri duyulmuştu. Yeni Mate Xs ile birlikte büyük değişiklik beklentileri bulunmuyor, ancak mevcut özelliklerin yükseltilmesi bekleniyor.

Nokia 9.1 PureView

Nokia 9 PureView, MWC 2019’da tanıtıldı ve yeni cihazı MWC 2020’de görmeyi umuyoruz. Bir sonraki telefonun ne olarak adlandırılacağı konusunda bazı soru işaretleri bulunuyor. Son günlerde 5G desteği eklenmiş Nokia 9.1 PureView söylentileri yayılmış durumda.

LG G9

LG, MWC 2019’da bir değil iki amiral gemisi açıklamıştı, bu yüzden en az bir adet telefonun MWC 2020’de tanıtılmasını bekliyoruz. Yeni beklenen telefon LG G9 olabilir.

LG G9 hakkında henüz çok şey bilmiyoruz. LG, telefonlarına sıra dışı özellikler koymayı seviyor ve sürpriz yeni özellikler gelebilir.

Xiaomi Mi 10

Xiaomi, son zamanlarda batı pazarına daha fazla yönelmeye başlamış durumda. Üretici, 5G ile donatılmış cep telefonlarını 2020 yılında piyasaya süreceğini doğrulamıştı. Bununla birlikte firma, Mi Note 10 ile birlikte üst düzey pazarda hamleler yapmıştı. Şubat ayındaki etkinlikte ise Xiaomi Mi 10 isimli telefonun tanıtılması bekleniyor.

Moto G8

Moto G8 de MWC 2020’de çıkış yapması muhtemel cihazlardan. Moto G7, MWC 2019’dan hemen önce tanıtılmıştı fakat yeni modelin etkinlikte ortaya çıkması bekleniyor. Sızıntılar, Moto G8’in bir pop-up selfie kameraya sahip olabileceğini göstermekte.

Oppo Find X2

Oppo Find X’in halefi, 2020’nin başlarında gelecek gibi görünüyor ve MWC 2020 bunun için önemli bir fırsat olacaktır.