ASUS, 360Hz Yenileme Hızı Sunan Monitörünü Tanıttı

In Bülten, CES, CES 2020, Haber by Deniz AslanLeave a Comment

ASUS Republic of Gamers (ROG), 360Hz yenileme hızına sahip oyun monitörü ROG Swift 360Hz’i ve 32 inçlik bir oyun ekranı olan ROG Swift PG32UQX’i duyurdu.

Yaygın olarak bulunan 240Hz oyun monitörleriyle karşılaştırıldığında, ROG Swift 360Hz, saniyede yüzde 50 daha fazla kare sunarak E-spor karşılaşmalarında ve rekabetçi oyunlarda oyunculara avantaj sağlamayı hedefliyor. ROG Swift 360Hz, rahat 24,5 inç ekran boyutu ve Full HD çözünürlüğe sahipken, diğer büyük ROG oyun monitörleri serisiyle aynı tasarıma sahip.

ROG Swift PG32UQX ise gelişmiş 4K yüksek dinamik aralıklı (HDR) oyun monitörü. PG32UQX’in en yeni HDR özelliklerine sahip gelişmiş bir G-SYNC ULTIMATE işlemciye sahip 16:9 ekranı ve 1152 Mini LED bölmeli tam dizi bölgesel karartma arka ışığı ile, bir sahnenin en parlak vurgularını ve en karanlık siyahlarını, yüksek doğrulukta kontrast değerleri ve düşük halo etkisi ile görüntülemesini sağlıyor.

Oyun içerisindeki ampuller veya güneş ışıüğı gibi küçük vurgular, daha gerçekçi bir deneyim sunarak 1400 nit’lik parlaklığa ulaşabiliyor. Mini LED arka ışığı, daha karanlık sahneler söz konusu olduğunda olması gerektiği gibi kapanabiliyor. PG32UQX, diğer eğlence ihtiyaçları için de DisplayHDR 1400 uyumu sunarak oyunların dışında verimli bir monitör olacak şekilde tasarlanmış. PG32UQX’in 32 inç genişliğindeki ekranı, 4K çözünürlükte mevcut olan tüm ekran boyutunu kullanmak isteyenler ve ölçeklendirmeden Windows masaüstünü çalıştırmak için daha uygun bir piksel yoğunluğu sunuyor.

Ekranın arkasında, ince bir çapraz krom şeritle ayrılmış birden fazla doku ile tasarlanmış ROG Swift PG32UQX, Aura Sync özellikli RGB LED ROG logosuyla diğer Aura Sync özellikli bileşenlerle uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Sehpanın tabanındaki logo projektörü, kullanıcıların Republic of Gamers logosunu yansıtmalarına veya verilen boş diskleri kullanarak özelleştirilmiş bir logo göstermelerine imkan tanıyor.

ROG Swift 360Hz G-SYNC ve ROG Swift PG32UQX monitörlerin, bu yılın ilerleyen aylarında satışa sunulması bekleniyor.