Anasayfa Video ASUS ROG Zephyrus G14 Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Özellikleri Ve İlk Bakış

ASUS ROG Zephyrus G14 Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Özellikleri Ve İlk Bakış

ASUS firmasının ROG markası altında çıkarmaya hazırlandığı yeni 14 inç ekranlı oyuncu dizüstü bilgisayarına yakından bakma fırsatı bulduk.

2020 yılında dizüstü bilgisayarlarda yeniden AMD rüzgarının esmeye başladığını göreceğiz. AMD’nin Ryzen serileriyle masaüstünde yakaladığı başarıyı, dizüstü bilgisayarlara da taşımaya niyetli olduğuna şüphe yok. Pek çok büyük bilgisayar markası da yeni nesil Ryzen işlemcili laptoplarını duyurmaya başladı.

ASUS firması da oyunculara yönelik gaming serilerine odaklanan ROG şemsiyesi altında yeni Ryzen işlemcili ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında en ilgi çekici olanlardan biri de Zephyrus G14 kod adlı yeni bir oyuncu dizüstü bilgisayarı.

ASUS bu yeni 14 inç ekranlı bilgisayarı son derece hafif ve derli toplu tasarlamış. Öyle ki cihazın ebatları ve ağırlığı Ultrabook seviyesinde, yani taşıması ve kullanması çok kolay bir model olacak. Ne var ki cihazın gücü herhangi bir Ultrabook modeliyle kıyaslanmayacak denli yüksek görünüyor.

ASUS bu modele dördüncü nesil AMD Ryzen işlemcinin yanı sıra, Nvidia RTX 2060 ekran kartı, 16 GB gömülü RAM ve NVMe SSD sığdırmayı başarmış. Anakart tasarımı kasa içindeki gelişmiş soğutma sistemini barındıracak şekilde yapılmış.

Zephyrus G14 modeline yakından baktığımız bu videomuzu sizlerle paylaşıyoruz. 2020 yılı özellikle dizüstü bilgisayarlarda hayli renkli ve heyecanlı geçecek gibi görünüyor.