Anasayfa CES CES 2020 Dünyanın İlk Katlanabilir Dizüstü Bilgisayarı Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı

Dünyanın İlk Katlanabilir Dizüstü Bilgisayarı Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı

Lenovo, MediaMarkt desteği ile katıldığımız CES 2020 fuarında, dünyanın ilk OLED ekranlı katlanabilir dizüstü bilgisayarı olan ThinkPad X1 Fold modeliyle sahne aldı.

Son dönemde katlanabilir ekranlı cihazların sayısında artış yaşanmaya devam ediyor. Bu tür cihazların çoğu akıllı telefonlar ve tabletlerden oluşuyordu. Görünen o ki artık katlanabilir dizüstü bilgisayarı da görmeye başlayacağız. Lenovo etkinlikte cihazın fiyatını, özelliklerini, işletim sistemi bilgilerini açıkladı.

X1 Fold tamamen düz ve tablet benzeri bir cihaz. Aslına bakılırsa mini bir dizüstü bilgisayar da diyebiliriz. Ürün, isteğe bağlı 5G bağlantısı ve Windows 10 Pro sürümü ile piyasaya sürülecek. Lenovo ürünü ilk “katlanabilir OLED ekranlı tamamen işlevsel PC” olarak adlandırıyor.

Katlanabilir bilgisayarın ekranı LG tarafından üretilmiş. Ekran 13.3 inç boyutunda ve 2048×1536 çözünürlüğünde OLED panele sahip. X1 Fold ayrıca, ekranın alt yarısına manyetik olarak oturan bir Bluetooth mini klavye ile birlikte geliyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold, tam olarak modeli belirtilmeyen bir Intel Core işlemci ve 8 GB RAM ile birlikte satışa sunulacak. Ayrıca ürünün 11 saate kadar pil ömrü olduğu da ifade ediliyor. Yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması beklenen cihazın etiket fiyatı 2499 dolar olarak belirlendi.

Lenovo ThinkPad X1 Fold Tasarımı

İlginizi çekebilir: