Anasayfa CES CES 2020 AMD: Üst Düzey Ekran Kartları ve Işın İzleme Teknolojisi Geliyor

AMD: Üst Düzey Ekran Kartları ve Işın İzleme Teknolojisi Geliyor

AMD CEO’su Lisa Su, üst seviye ekran kartları ve Ray Tracing teknolojisi hakkındaki sorulara yanıt verdi.

MediaMarkt desteğiyle katıldığımız CES 2020’de yeni ürünlerini tanıtan AMD, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Firmanın NVIDIA’nın üst düzey ekran kartlarına rakip olmak amacıyla projeler geliştirdiğini ve kendi Işın İzleme Teknoloji’si üzerinde çalıştığını siz okurlarımıza aktarmıştık. Yeni projeler böylece ilk defa resmi kaynaklardan doğrulanmış oldu.

CEO, kullanıcıların en çok merak ettiği Işın İzleme Teknoloji’si ve Big Navi adıyla duyduğumuz proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Muhabirler tarafından yöneltilen sorular ve gelen yanıtlar ise şu şekilde oldu;

“Grafiklerdeki gerçek zamanlı ışın izleme, NVIDIA’nın söylediği kadar büyük olacak mı?”

Dr. Lisa Su: “Geçmişte ışın izlemenin önemli olduğunu söyledim ve hala buna inanıyorum, ama bugün bulunduğumuz yere bakarsanız henüz çok erken. Işın takibine ve etrafındaki ekosisteme büyük yatırımlar yapıyoruz. 2020’den itibaren harici grafiklerimizin ışın izlemesine sahip olmasını beklemelisiniz. Hala çok erken olduğuna ve ekosistemin gelişmesi gerektiğine inanıyorum. Bundan yararlanmak için daha fazla oyuna, daha fazla yazılıma ve daha fazla uygulamaya ihtiyacımız var.”

“AMD’nin harici grafik pazarında üst düzey bir rakibe sahip olması gerektiğini düşünüyor musunuz?”

Dr. Lisa Su (gülümseyerek): “Reddit’tekilerin üst düzey bir Navi istediklerini biliyorum! Üst düzey bir Navi’ye sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu görmeniz için beklemeniz gerekecek. Harici grafik pazarı, özellikle en üst düzeyde bizim için çok önemli. Normalde duyurulmayan ürünler hakkında yorum yapmıyorum, ancak üst düzey bir Navi’ye sahip olmamız için beklemelisiniz.”

İlginizi çekebilir: