Anasayfa Haber Bülten ASUS, CES 2020’de Yeni AIoT Çözümlerini tanıttı

ASUS, CES 2020’de Yeni AIoT Çözümlerini tanıttı

MediaMarkt desteğiyle katıldığımız CES 2020’de, ASUS yapay zeka destekli uç bilişim uygulamaları için en yeni AIoT çözümlerini tanıttı.

AIoT uygulamalarına hazır yeni ürün serisi, yapay zeka özellikli tüketici robotları ve akıllı otomatlardan yapay zeka destekli video konferans ve kamera sistemlerine kadar birçok gerçek zamanlı yapay zeka uç bilişim uygulaması için tasarlanmış.

AIoT için geliştirilen ASUS Mini PC PN61T farklı koşullarda 7/24 çalışması için testlerden geçirilmiş. Bu mini PC; Intel® Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri ve dahili Google Edge TPU’nun yanı sıra, işlem verimini artırıp güç talebini azaltarak bağlantılı cihazlar ve akıllı uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştıran bir makine öğrenimi hızlandırıcısı ile geliyor.

Ön kısımdaki çift mikrofon dizisi ses girişi desteği sağlarken tüketici sınıfı kızılötesi sensör de PN61T’de uzaktan kumanda uygulamalarını kullanma olanağı sunuyor. Sessiz soğutma fanı sayesinde ekstra gürültü yapmayan Mini PC PN61T, çeşitli yapay zeka uç bilişim kullanım senaryoları için mükemmel bir seçenek sunuyor.

Mini PC PN61T çok sayıda bağlantı noktasıyla kapsamlı ve yüksek hızlı bağlantı seçenekleri sağlıyor. Ön kısımda kolay erişilebilen USB 3.1 Gen2 Type-C girişleri, Micro SD kart okuyucu, hızlı şarj için bir adet USB Type-C girişi de dahil olmak üzere ek USB bağlantı noktaları yer alıyor. Arka bölümde ise bir adet HDMI girişi ve eski girişler, ek ekran veya ağ bağlantıları için kullanılabilen yapılandırılabilir bir giriş (COM, VGA, DisplayPort, Intel LAN ve Thunderbolt 3 seçilebilir) bulunuyor. Kullanışlı sürgü kasa tasarımı, çift depolama özelliği, kompakt ve üst üste yerleştirilebilir biçimiyle PN61T esneklik ve modüler bir kullanım deneyimi için tasarlandı.

Tinker Edge serisi yapay zeka için hazır Tinker Edge T ve Tinker Edge R cihazlarından oluşuyor. Güçlü birer tek kartlı bilgisayar (SBC – Single Board Computer) olan bu küçük boyutlu ürünler geliştiriciler içn gelişmiş kullanıcı deneyimi sunuyor. Tinker Edge serisi çok çekirdekli ARM® Cortex® işlemci, GPU ve multimedya işlemcisine (Tinker Edge R’de 4K’ya kadar destek) ek olarak GbE Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth ve GPIO pimleriyle küçük bir boyut üst düzey genişletme seçenekleri sunarak ideal bir IoT uç cihazı haline geliyor. Tinker Edge T’deki NXP i.MX 8M SoC ve Tinker Edge R’deki Rockchip RK3399 PRO her iki cihazı da yapay zekaya hazır duruma getiriyor. Cihazlardaki Edge TPU ise en uygun yapay zeka arayüzü için yüksek performans ve düşük güç tüketimi sağlıyor.