Anasayfa Haber Bülten OPPO, 2020 Hedeflerini Açıkladı

OPPO, 2020 Hedeflerini Açıkladı

Bilgisayar, ürünlerini 40’tan fazla ülkede pazara sunan Çinli akıllı telefon markası OPPO ile Ocak 2019’da başladığı işbirliğinde bir yılı geride bıraktı.

Geçtiğimiz yılın genel durumu ve OPPO’nun bir yıllık bilançosu masaya yatırıldı. Başkan Yardımcısı Atilla Kayalıoğlu 2019’u şu sözlerle özetledi:

“OPPO, çok doğru bir iş modeliyle ve işin gerektirdiği yapıyı kurarak başlamanın karşılığını pazarda aldı. Önce satış sonrası servislerden satış ve mağazalardaki destek kadrolarına kadar yapılanmayı tamamladı. Kısa sürede marka olarak yeni ama iş yapış biçimi olarak oturmuş ve Türkiye pazarında eski olan bir üretici konumuna geldi. Bence başarılı bir ilk yılın ve gelecekteki performansın sırrı burada. Böyle olunca da bir yıl çok çabuk, planlanandan yukarıda ve tüketicide hak ettiği algıyı yaratan bir dönem olarak geçti. Üreticiden tüketiciye kadarki zincirde herkesin umduğundan fazlasını bulduğu güzel bir başlangıç yılını geride bırakıyoruz. İlk yılın içinde GFK’da zincir mağazalar segmentinde yüzde 10’un üzerinde bir pazar payını geçme başarısını gösterdi. Başarılı bir başlangıç yılının arkasından 2020’de büyümeye katlayarak devam edeceğiz” dedi.

Tüm üretimini kendi fabrikalarında yapan OPPO’nun dünyada akıllı telefon üreticileri arasında üretim kapasitesi olarak üçüncü sırada yer aldığını belirten Atilla Kayalıoğlu, yeni dönemde gerçekleşmesini beklediği yenilikleri şöyle sıraladı: “Yeni dönemde OPPO’nun, 5G teknolojisini, ileri kamera fonksiyonlarıyla üstün görüntüleme özelliklerini (fotoğraf), hızlı şarj ve uzun pil ömrünü öne çıkaracak modeller sunmasını bekliyoruz. Akıllı telefonlarda “oyun” (gaming) için de kullanıcı deneyiminde öne çıkan marka olacaktır.”

GFK’da zincir mağazalar segmentinde yüzde 10’un üzerinde bir pazar payına sahip olmalarında İndeks Bilgisayar’la çıktıkları yolculuğun çok büyük etkisi olduğunu söyleyen OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, “2020 yılı için Türkiye’ye getirmeyi planladığımız ilk modeller arasında Reno 3, Reno 4 serileri ile A Serisi 2021 bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.