Anasayfa Haber Bülten Samsung QLED 8K Modellerini Tanıttı

Samsung QLED 8K Modellerini Tanıttı

Samsung Electronics, MediaMarkt desteğiyle katıldığımız CES 2020’de MicroLED, QLED 8K ve Lifestyle TV serisini tanıttı.

Yeni ekran boyutları, 8K yapay zeka görüntü sinyallerinin çözünürlüğünü çevirme, ekran yönlendirme teknolojisi ve daha fazlası ile dikkat çekiyor.

Samsung Electronics Görüntü Sistemleri Başkanı Jong-hee Han, “Tüketiciler her gün ekranları evden çalışmak, evden egzersiz yapmak ve hatta evden alışveriş yapmak için kullanıyor. Yaşam tarzlarımız gelişmeye devam ettikçe, TV ekranı tüketicilere en sevdikleri içeriğe ve istedikleri zaman ve istedikleri yerde gerçek zamanlı bilgilere erişim sağlamak için onlarla birlikte gelişiyor. ‘Ekran her yerde’ vizyonumuzun bir parçası olarak, yapay zekâ temelli özellikleri ve 8K teknolojisini ekranlarımıza ekleyerek daha canlı ve bağlantılı bir ev içi izleme deneyimi sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

75, 88, 93 ve 110 inç ekran boyutlarıyla MicroLED modelleri farklı farklı ev ve yaşam tarzları için uygun. Yeni 88 ve 150 inç MicroLED modelleri ise herhangi bir duvara tam olarak uyum sağlaması amacıyla çerçevelerin dört tarafını da neredeyse tamamen kaldıran ultra ince tasarımlar sunuyor.

MicroLED’ler daha yüksek derinlik, daha iyi çözünürlük ve daha yüksek netlik ile 5.000 nitlik bir zirve parlaklığı sunuyor. Ayrıca, kaynağından bağımsız olarak en yüksek kalitede içerik sunmak için derin öğrenmeye dayalı yükseltme becerilerinden de yararlanıyorlar.

QLED 8K serisinin görüntü kalitesini ve tasarımdaki gelişmeleri daha da destekleyen 8K ekosistem, YouTube gibi sağlayıcıların 8K içeriği için kesintisiz oynatma sağlamak üzere genişlemeye devam ediyor. AV1 kodek’le daha iyi sıkıştırma oranları sağlanıyor ve HDR10 + teknolojisi, görüntü boyutu, parlaklık optimizasyonu ve kontrast oranı destekleniyor.

Görüntü kalitesi amplifikasyonundan yararlanmak için QLED 8K’nın birinci sınıf ses özellikleri olan Q-Senfoni, Nesne İzleme Sesi + (OTS +) ve Aktif Ses Amplifikatörü kullanılıyor. Bu özellikler, geniş ekran görüntüleme deneyimlerine karşılık gelen boyutsal ve dinamik ses sunarak, sesteki yoğunluğu en üst düzeye taşıyor. Ayrıca CTA “En İyi İnovasyon” kazananı HQ-Q800T soundbar sistemi ile eşleştirildiğinde, TV’nin hoparlörleri ek bir ses kanalı olarak hizmet etmek ve daha dinamik bir ses ortamı oluşturmak için bu sistem ile senkronize oluyor.

 

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.