Anasayfa Etkinlik CES Tamamen Elektrikli Ford Mustang Mach E GT

Tamamen Elektrikli Ford Mustang Mach E GT

MediaMarkt desteğiyle katıldığımız CES 2020 fuarından videolarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. Ford’ın yeni Mustang modellerinden Ford Mustang Mach E GT’ye yakından bakıyoruz.

Elektrikli araçlarda en önemli konu tek şarj ile ne kadar mesafe gidebileceğiniz oluyor. Ford’un vermiş olduğu bilgilere göre, Ford Mustang Mach E GT tek şarj ile 480 km gidebiliyor. Ford Mustang Mach E GT bir SUV ve şirket bu aracı 4 çekerli olarak tasarlamış.

Ford henüz araçla ilgili tüm detayları paylaşmadı ama paylaştığı detay arasında önemli bilgiler bulunuyor. Örnek olarak Ford Mustang Mach E GT 10 dakikalık şarj ile 75 km yol yapabileceksiniz. Kısa sürede böyle bir menzile erişebilmeniz için 150 kW’lik bir şarj cihazına ihtiyacınız olacak. Ford 2020’nin sonuna kadar Avrupa’da bu şarj cihazlarından 400 tane kurmayı planlıyor.

Ford Mustang Mach E beş farklı versiyonla piyasaya sürülecek. Bunlardan en uygun fiyatlı olan Ford Mustang Mach E Select 43.895 dolar fiyat etiketine sahip. Ford Mustang Mach E GT ise 60.500 dolar fiyata sahip.