Anasayfa Etkinlik CES Alienware Concept UFO Ön İnceleme

Alienware Concept UFO Ön İnceleme

Dell, CES 2020 etkinliğinde adeta Nintendo Switch ve oyun bilgisayarını bir araya getiren Alienware Concept UFO’yu tanıttı.

Taşınabilir Windows 10 oyun bilgisayarı olarak lanse edilen ürün, aynı Switch gibi ayrılabilen kontrol cihazlarına sahip ve dock aracılığıyla TV ya da monitöre bağlanabiliyor. 8 inç boyutunda 1900×1200 piksel çözünürlüğünde ekran sunan ürüne aynı bilgisayar gibi fare veya klavye bağlama şansına da sahipsiniz.

Konsept aşamasındaki ürünün 10. nesil Intel Core işlemci ve Thunderbolt bağlantısı kullanacağı paylaşılıyor. Diğer teknik özellikleri ise belirsiz. Ürünün son birkaç aydır test edildiğinin altı çizilirken ağırlık, tuş, performans/batarya süresi/performans dengesinin de sağlanılmasına çalışıldığı belirtiliyor.

AAA bilgisayar oyunlarını oynamaya olanak sağlayabilecek güçteki Concept UFO’nun çıkış tarihi ve fiyat bilgilerinin ise önümüzdeki dönemde paylaşılacağı düşünülüyor. Umarız ki böyle bir ürün konsept olmakla kalmaz ve gerçeğe dönüşür.

MediaMarkt katkılarıyla CES 2020’den içeriklerimizi sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.