Galaxy Z Flip

Galaxy Fold 2, Galaxy Z Flip Adı İle Gelebilir

In Haber, Mobil by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Samsung, MWC 2020’de Galaxy Z Flip ile karşımıza çıkabilir.

Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Fold 2 adı ile beklenirken, şirket yeni bir isimlendirmeye gidecek gibi görünüyor. Sızıntılar konusunda güvenilir bir kaynak halini alan Ice Universe, şirket içerisinde Galaxy Bloom kod adı ile anılan cihazın Galaxy Z Flip olarak tanıtılacağını ileri sürdü.

Galaxy Z Flip’in Samsung katlanabilir akıllı telefonun doğasına uygun bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Ne de olsa cihaz Z ekseninde katlanıyor. Bu cihazla birlikte Şubat ayı sonunda gerçekleştirilecek olan Mobile World Congress 2020 etkinliğinde tanıtılacak sonraki Galaxy S modelinin ise Galaxy S20 olarak gelmesi bekleniyor.

Motorola’nın günümüze yenilenen bir tasarım ile geri getirdiği RAZR modeline çok benzeyen Galaxy Z Flip, ekran alanını en üst düzeye çıkarmak yerine tam teşekküllü bir akıllı telefonu kompakt bir tasarıma sıkıştırmaya odaklanıyor. Bu sayede maliyet azaltılabileceği için ilerleyen dönemlerde çok daha alınabilir fiyatlara katlanabilir ekranlı telefonlar görebiliriz.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S20 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!