Anasayfa Etkinlik CES Samsung Health 2020’de TV’lere Geliyor

Samsung Health 2020’de TV’lere Geliyor

Sağlık ve antrenman bilgilerinizi tutan Samsung Health, 2020’de Samsung televizyonlarda kullanılabilir hale gelecek.

Samsung Health yazılımı, TV karşısındaki kullanıcılarına sağlıklı yaşam bilgileri vermek, antrenman yapmak isteyen kullanıcılara ise antrenman programı sunmak amacıyla geliştiriliyor.

Televizyonların herhangi bir giyilebilir aksesuarları ve sensörleri bulunmuyor. Henüz tam olarak hangi özelliklerini içereceğini bilmediğimiz Samsung Health TV platformu, akıllı telefonunuz veya akıllı saatiniz ile iletişim kurup verileri toplayarak çalışabilir.

Resmi Samsung TV Twitter hesabı bir gönderisinde TV’de bulunan Samsung Health’in sadece akıllı telefon ve akıllı saatle iletişimde kalmayacağını, çeşitli antrenman uygulamalarını da içereceğini belirtiyor.

Samsung şu ana kadar hangi TV modellerinde Samsung Health desteği olacağını belirtmezken, hangi pazarlarda bulunacağını da henüz duyurmadı. MediaMarkt desteği ile katıldığımız CES 2020 fuarında gelişmeleri takip edip aktarıyor olacağız.

İlginizi çekebilir: 8K TV İncelemesi: Samsung 65Q900R Smart QLED TV

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.