MacBook Pro Mode

Apple, MacBook İçin Pro Mode Üzerinde Çalışıyor

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Apple MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar Pro Mode özelliği ile daha fazla performans sunabilir.

Apple tarafından kullanıcıların MacBook dizüstü bilgisayarlarının performansını artıracak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Geçici olarak cihazın performansını artıracak olan Pro Mode, en son macOS Catalina beta sürümünde keşfedilmiş durumda.

Beta içerisinde fark edilen satırlarda uygulamaların daha hızlı çalışabileceğine ve fan hız limiti artışına vurgu yapan ifadeler görülüyor. Öte yandan, uygulamaların hızlı çalışmasının batarya süresinde düşüşe ve fan sesinin artışına sebep olacağının altı çiziliyor. Fan hız limitinin artışı ise yüksek performans sırasında sistemin serin tutulması görevini üstleniyor. Ayrıca, fan hızının Pro Mode aktivasyonundan bir gün sonra sıfırlanacağına dair bir satır da bulunuyor.

9to5Mac’in keşfettiği bu yeni özelliğin sadece MacBook’lara özel olacağı, Apple masaüstü sistemlerde kullanılamayacağı da bilgiler arasında. Bunun sebebi ise 16 inç MacBook Pro ile sunulan yeni termal tasarım gibi gözüküyor. Önümüzdeki aylarda bu termal tasarıma geçecek yeni 13 inç MacBook Pro ile özelliğin de duyurusunun gerçekleştirilmesi bekleniyor. Diğer MacBook ve MacBook Air modellerinde ise Pro Mode özelliğinin sunulma ihtimali düşük diye tahmin ediyoruz.

İlginizi çekebilir: MacBook Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?