Anasayfa Haber Microsoft, E3’te Yer Alacak

Microsoft, E3’te Yer Alacak

Microsoft, yeni oyunlar ve Xbox konsolu ile ilgili bilgiler verirken, Sony ve PlayStation tarafı bu etkinlikte yer almayacak.

2020 yılı oldukça hareketli geçecek ve yeni oyunlarla birlikte yeni konsollar da oyuncularla buluşacak. Elektronik Eğlence Fuarı (E3), yıllardır düzenlenen en büyük teknoloji etkinliklerinden birisi. Katılan tüm şirketler burada en son oyunları, eğlence sistemlerini ve teknolojideki gelişmeleri tüm dünyaya aktarıyor. Geçen yıl etkinliğe katılmayan Sony, bu yıl da bu etkinliği pas geçeceğini bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Xbox başkanı Phil Spencer, Xbox’ın E3 2020’ye katılacağını doğrulamıştı. Spencer, “Ekibimiz E3 için çalışıyor, yeni gelişmeleri oyun oynamayı seven herkesle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde bir paylaşım yaptı. Şirketin yeni oyunlar, duyurulmuş oyunlar ve yeni Xbox konsolu hakkında önemli detaylar vermesi bekleniyor.

Sony tarafı ise bu yaz E3 2020’ye katılmayacağını resmi olarak duyurdu. Bu nedenle etkinlikte PlayStation 5 ve gelecek yeni oyunlar hakkında bilgi sahibi olamayacağız. Şirket, E3’ün 2020 yılındaki vizyonları için doğru etkinlik olmadığını belirtiyor. Sony, E3 2020’ye katılmak yerine yaklaşan oyunları sergilemek için düzenlenen farklı etkinliklere katılacağını ifade etti.

Yaklaşmakta olan PS5’in 2020 Kasım ayında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Xbox’un da Kasım veya Aralık ayında çıkış yapacağını biliyoruz. E3 etkinliği 9-11 Haziran tarihlerinde yapılacak ve yeni detayları sizlere aktarıyor olacağız.