Half-Life: Alyx Etkisi İle Valve Index Stokları Tükendi

In Haber, Oyun by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Half-Life: Alyx heyecanı Valve Index sanal gerçeklik başlığı satışlarına yansımış durumda.

Yıllar sonra duyurulan ilk Half-Life oyunu olmasıyla büyük heyecan yaratan Half-Life: Alyx, Valve Index sanal gerçeklik başlığı satışlarının bir anda patlamasına neden olmuşa benziyor. Kasım ayında duyurulan ve Mart içerisinde piyasaya sürülecek olan oyun için sabırsızlanan oyuncular şimdiden boş durmayıp sanal gerçeklik başlığını satın almış durumda. Ürünün tüm bölgelerde tükendiğinin altı çiziliyor.

Birkaç istisna haricinde tüm Valve Index paketlerinin hiçbir yerde bulunamadığı ifade ediliyor. Başlığın 5 farklı konfigürasyonu bulunuyor. Bunlar ise tam set, başlık ve kontrol cihazları, sadece başlık, sadece kontrol cihazları ve ana istasyon. Ürünün satışta olduğu 31 bölgede bunları bulmanın artık neredeyse olanaksız olduğu söyleniyor. İstisna denilen yer ise Japonya. Burada başlık ve kontrol cihazları ile sadece başlık paketlerinin hala mevcut olduğu söyleniyor.

Diğer yerlerde yaşayanların ise Valve ürünü tekrar stoklara sokana kadar beklemesi gerekecek. Şimdilik böyle bir şeye dair işaret olmadığı görülse de belki de şirket oyunla birlikte özel setler de çıkartabilir.

Bakalım Valve, Index ve Half-Life: Alyx satışlarını daha da artıracak yeni hamleler yapacak mı?

İlginizi çekebilir: Half-Life: Alyx Hakkında Her Şey