PlayStation 5 Özellikleri Şubat Ayında Açıklanabilir

In Haber, Oyun by Deniz AslanLeave a Comment

Xbox One X’in The Game Awards etkinliğinde lanse edilmesinin ardından, tüm gözler Sony’ye çevrilmiş durumda. Ortaya çıkan son bilgilere göre PS5 duyurusu önümüzdeki ay gerçekleşebilir.

Sony, 2013 yılında New York’ta dev bir etkinlik düzenlemiş ve yeni oyun konsolu PlayStation 4’ü tanıtmıştı. PS5’in 2020 yılının sonlarında piyasaya sürüleceğini düşündüğümüzde, artık tanıtım için vaktin geldiğini biliyoruz. Gazeteci Mike Futter’ın Twitter üzerinde paylaştığı bilgilere göre, Sony yine büyük bir hazırlık içinde.

Futter attığı tweet’te birçok farklı kaynaktan Sony’nin yine aynı şekilde PS5’i kendi yıllık etkinliğinde tanıtacağını öne sürüyor. Her yıl düzenlenen Destination PlayStation isimli bu etkinlik aslında basına ve halka açık olarak yapılmıyor. Ama büyük duyuru öncesinde Destination PlayStation bir kez daha kapılarını herkes için açabilir.

Şirketin E3 2020’yi es geçecek olması da bu ihtimali güçlendiren nedenler arasında yer alıyor. Bakalım Sony yeni oyun konsolunu önümüzdeki ay tanıtacak mı? Yoksa merakla beklenen PlayStation 5’i ayrı bir etkinlikte mi göreceğiz?