Anasayfa Haber Intel, Yeni Xe GPU Mimarisini Mart Ayında Detaylandıracak

Intel, Yeni Xe GPU Mimarisini Mart Ayında Detaylandıracak

Tüm kullanıcılara hitap edebilecek yeni Xe mimarisi ile ilgili ayrıntılar, Mart ayında düzenlenecek GDC etkinliğinde ortaya çıkacak.

Intel, CES 2020 fuarında yeni Xe mimarisi ve DG1 GPU hakkında ön tanıtım yapmıştı, ancak detaylı bilgilendirme yapılmadı. Şirket, GDC etkinliğinde Xe mimarilerinin ilk detaylarını ve özelliklerini sunacağı bir toplantı yapacak. Intel’in Xe mimarisi, giriş seviyesi mobil/masaüstü ürünlerinden üst düzey HPC (Yüksek Performanslı Bilgi İşlem), iş istasyonu ve oyunculara kadar tüm platformlarda hareketlilik gösterecek.

Intel, kısa bir süre önce giriş seviyesi mobil ve masaüstü platformlarını hedefleyen ilk harici grafik yongası DG1’in önizlemesini yayınlamıştı. Intel Xe GPU mimarisi, farklı türdeki ürünlere güç verebilen ve ölçeklenebilir bir mimari olarak ön plana çıkıyor.

Mavi takım, Xe grafik mimarilerinin ışın izleme ve farklı teknolojilerle ortaya çıkabileceğini belirtmişti. Ayrıca yeni mimari ile mevcut Gen 11 GPU’lara göre 2 kat daha fazla performans artışı sağlandığı söyleniyor. GDC etkinliği 16-20 Mart tarihleri arasında San Francisco’da gerçekleşecek.

İlginizi çekebilir:

 

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.