Ubisoft, Rainbow: Six Siege’e Saldıranları Dava Etti

In Haber, Oyun by Deniz Aslan2 Comments

Ubisoft, DDoS servisi satan bir web sitesine dava açtı. Rainbox: Six Siege oyuncularını etkileyen saldırılardan sonra, Ubisoft bu hizmeti satan siteye karşı haklarını arayacak.

Günümüzde web sitelerine, video oyunlarına, alışveriş sitelerine düzenli olarak DDoS saldırıları yapılıyor. Bu saldırıların böylesine sıklaşmasının en büyük sebebiyse, DDoS’u bir hizmet olarak satan yasadışı siteler. Bu sitelerden biri olan SNG.ONE, 150 ile 500 Euro arasında yaptığınız seçimlere göre, birçok yere DDoS saldırısı düzenliyor. Hizmeti sadece Bitcoin ödeyerek alabiliyorsunuz ve bu yüzden saldırıların kaynağını bulmak hayli güçleşiyor.

Rainbow sunucularının son dönemde özellikle bu siteden satın alınan DDoS’lar yüzünden sıkıntı yaşadığını fark eden Ubisoft, emsal bir karar alarak site hakkında suç duyurusunda bulundu ve davacı oldu. Böylesine büyük bir oyun şirketinin sunucu sağlığı için işin peşine düşmüş olması son derece önemli. Çünkü bu saldırılar sadece Rainbow’a özel değil. Yine aynı site üzerinden FIFA 20, Fortnite ve CoD: Modern Warfare gibi oyunlara da düzenli saldırılar yapılıyor.

Bakalım söz konusu oyunların sahibi şirketler de yakın zamanda harekete geçecekler mi?