Microsoft Edge Uzantıları Nasıl Yüklenir?

In Makale, Pratik by Yunus EmreLeave a Comment

Yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge’e Chrome uzantılarını eklemeyi anlatıyoruz.

Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge birkaç gün önce Windows 10, macOS ve mobil cihazlar için aktif edildi. Bunun en önemli avantajlarından biri kullanıcıların artık Chrome altyapısı sayesinde uzantılara erişebiliyor olması. Yani web tarayıcıya, Microsoft’un sığ eklenti mağazasına göre çok daha geniş kapsamlı uzantı desteği geliyor.

Elbette her şeyden önce yeni Microsoft Edge’i kurmak gerekiyor.

Daha sonra uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede profil simgesinin yanında yer alan üç nokta simgesi üzerinden Extensions’a tıklamak gerekiyor.  Burada soldaki kutucuk sayesinde Edge uzantılarını arayabilirsiniz. İstediğiniz uzantıyı bulduğunuzda Microsoft Edge’e kolayca entegre edebilirsiniz.

Google Chrome Uzantıları Nasıl Etkinleştirilir?

Yeni Edge kullanıcıları için Google Chrome uzantılarına erişmek gerçekten çok önemli. Bunun için dış uzantılarını yüklemelerini etkinleştirmek gerekiyor. Ekranın sol alt köşesindeki ‘diğer mağazalardan uzantılara izin ver’ seçeneği işaretlendiğinde işlem tamamlanıyor. Karşınıza çıkan açılır pencereden Chrome uzantılarını onaylayabilirsiniz.

Chrome Web Mağazasına Gidin

Google’ın eksiksiz Chrome uzantıları arşivine buradaki sayfadan erişebilirsiniz. Eğer bağlantı Edge’de açılmazsa yalnızca Chrome Web Mağazası’nda arama yaparak uzantıları bulabilirsiniz.

Chrome’un renk temaları Edge ile şimdilik çalışmıyor. Ama önümüzdeki dönemlerde bunun da aktif olması söz konusu.