SteelSeries Yeni Ürünlerini Piyasaya Sürüyor

In Bülten, Haber by Deniz AslanLeave a Comment

SteelSeries’in 2020 yılında piyasaya süreceği yeni ürünler arasında Rival 3 oyun mouse’u, Apex 3 ve Apex 5 oyun klavyesi yer alıyor.

SteelSeries Rival 3 Mouse Özellikleri

RGB aydınlatma, performans odaklı yeni bir sensör ve dayanıklılık için yeni özelliklere sahip Rival 3, uygun fiyat ile çıkması beklenen ürünler arasında yer alıyor. Rival 3 oyun mouse’u, 77 gram hafif formu ile dayanıklı polimerden üretilmiş.

SteelSeries yeni TrueMove Core optik sensörüne sahip oyun faresi, oyun esnasında gelişen reflekslerin daha hızlı aktarımı konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. SteelSeries ayrıca PixArt ile yaptığı iş birliği sayesinde, sadece Rival 3 için yepyeni bir sensör tasarlamış. Tasarım TrueMove Core 8,500 CPI sensörü birebir izleme sunabiliyor.  Rival 3, 60 milyon tıklama ömürlü mekanik anahtarlara sahip.

Bununla birlikte yeni RGB aydınlatma sayesinde diğer SteelSeries ürünleriyle senkronize olabilen, oyun içi etkileşimlere tepki gösterebilen ve 16,8 milyon renk yansıtabilen 3 bölge sunuyor. Ocak ayı içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak Rival 3’ün global satış fiyatı 30 dolar olurken Türkiye satış fiyatının ise 250 TL civarında olması bekleniyor.

SteelSeries Apex 3 Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Oyuncular için birçok oyun klavyesi tasarlayan SteelSeries, 2020 yılına Apex 3 klavye ile giriyor. Suya dayanıklı olma özelliğiyle dikkat çeken Apex 3, tam donanımlı bir oyun klavyesi olma özelliği taşıyor. Apex 3 kazara dökülmelerden kaynaklanan hasarları önlemek için IP32 sistemine sahip.

Steelseries’in yeni oyun klavyesi, 10 bölgeli RGB aydınlatmaları ve yeni anahtarları sayesinde neredeyse fısıltı sessizliğinde, 20 milyon tıklama performansı sunuyor. Premium Apex Pro serisi gibi Apex 3 oyun klavyesi de benzer yüksek manyetik bilek desteğine, aynı özel medya tuşlarına ve üç yönlü kablo yönlendirme sistemine sahip. Türkiye’de yakın bir zamanda satışa sunulacak Apex 3 oyun klavyesinin global satış fiyatı 49.90 dolar olurken Türkiye satış fiyatı ise yaklaşık 600 TL ‘dir.

SteelSeries Apex 5 Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Apex 5’in hibrit anahtarları, bir membran anahtarının düzgün performansı ve mavi mekanik anahtarın dayanıklılığı ile birlikte iki mekaniğin en iyi yönlerini birleştiren bir oyun deneyimi sunuyor. Apex 3 gibi Premium Apex serisi ile aynı özellikleri taşıyan klavye, premium manyetik bilek desteği, uçak sınıfı aliminyum yapı ve anahtar başına RGB aydınlatma ile özelleşiyor. Ayrıca OLED akıllı ekran özelliğine sahip Apex 5 oyuncuların CS:GO, Dota 2 gibi oyunlardaki bilgileri ve Discord mesajlarını görüntüleyebilmesini sağlıyor. Apex 5’in Türkiye’deki satış fiyatının 900 TL civarında olması bekleniyor.