Anasayfa Haber Intel, İşletmeler için NUC 8 Pro’yu Duyurdu

Intel, İşletmeler için NUC 8 Pro’yu Duyurdu

Yeni NUC 8 Pro serisi PC’ler Whiskey Lake-U işlemcilerin vPro desteği ile geliyor. Intel bu hamle ile cihazların kurumsal alanlarda daha fazla yer bulmasını hedefliyor.

Intel, kurumsal firmaları hedefleyen NUC 8 Pro “Provo Canyon” kompakt masaüstü bilgisayar serisini piyasa sundu. Yeni NUC’ların bazı modellerinde Intel vPro özelliği bulunması ile kullanım alanları genişledi. Cihazlar bu hamle ile kurumsal kullanıma uygun hale getirildi. Ayrıca bu modeller 8. nesil Core “Whiskey Lake-U” işlemcilerle güçlendirilmiş durumda. Intel Core i5 ve i7 işlemcili modeller vPro desteği sunarken, Core i3 kullanan modeller ise bu desteği içermiyor.

Yeni sistemler  H ve K olmak üzere iki kasa tipi ile karşımızda. H kasa, SATA 6 Gbps arayüzlü 2,5 inç sürücü yuvasına sahip ve 117mm x 112mm x 53mm ölçülerinde. Kompakt K kasa ise 2,5 inç sürücüden yoksun olarak 37 mm yükseliğe sahip.

Mini PC’lerin 32 GB’a kadar DDR4 2400 MHz RAM ve PCIe 4.0 NVMe SSD desteği bulunuyor. NUC 8 Pro serisinde bağlantı noktaları ise şu şekilde;

  • 2x HDMI 2.0a
  • 1x Thunderbolt 3
  • 3x USB 3.1 Gen 2 Type-A
  • 1x USB 2.0 Type-A
  • 1x Gigabit Ethernet

Yeni NUC 8 Pro modelleri, 475 ve 890 dolar arasında bulunan geniş seçeneklerle piyasada yerini aldı.

İlginizi çekebilir: