Anasayfa Haber Rocket Lake-S için Üretilen H510 Anakart Gün Yüzüne Çıktı

Rocket Lake-S için Üretilen H510 Anakart Gün Yüzüne Çıktı

Intel

Intel’in henüz onaylamadığı Rocket Lake-S platformuna ilişkin 500 serisi yeni bir anakart listelendi.

Kullanıcılar Intel’in yeni Comet Lake masaüstü işlemci serisini beklerken, halefi Rocket Lake-S platformu ile ilgili sızıntılar şimdiden yayılmaya başladı bile. Yeni seri ile ilgili çok ayrıntılı bilgilere vakıf değiliz, ancak bu serinin son 14nm mimarisi olması bekleniyor. Bununla birlikte Skylake mikro mimarisinin de sonuncusu olduğu düşünülüyor.

Yeni GA-IMB510 isimli micro ATX anakart, Global American isimli şirketin sitesinde görüntülendi ve Rocket Lake-S işlemciler için olduğu belirtildi.

Daha önceki haberlerimizde Rocket Lake-S işlemcilerin 8 çekirdek ve yeni Xe GPU mimarisi ile gelebileceğini yazmıştık. Bu serinin önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor. AMD, yeni Zen 3 mimarisini 2020 yılında tanıtacağını doğrulamıştı. Bu sebeple Rocket Lake-S serisinin bu yılın sonlarında çıkış yapacağı söylentileri de dolaşmaya devam ediyor. Son olarak, Intel’in yeni Xe Grafik Mimarisi ile ilgili ayrıntıları Mart ayında düzenlenen GDC etkinliğinde öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir:

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.