Konami 2 Farklı Silent Hill Oyunu Geliştiriyor

In Haber, Oyun by Deniz AslanLeave a Comment

Konami, geçmişte yaşanan Kojima olaylarından sonra sessizliğe bürünen Silent Hill serisini iki yeni oyunla yeniden canlandırmayı planlıyor.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, Konami farklı tarzda iki oyunla beraber Silent Hill serisine dönüş yapacak. Birkaç yıl önce Kojima’nın Konami bünyesinden ayrılmasıyla ortada kalan marka, küllerinden doğacak.

Planlanan iki oyun farklı türlerde deneyim sunmayı hedefliyor. Geliştirilen ilk oyun seriye soft-reboot atacakken (PS4 için çıkan God of War gibi), ikinci oyun daha çok Until Dawn tarzında olacak. Yani hikayeyi ilerleterek karakterlerimizin oyundan sağ çıkması için uğraşacağız.

Konami’nin uzun süredir bu oyunlar için önemli ölçüde bütçe hazırladığı zaten biliniyordu. Hatta Silent Hill’in ilk soft-reboot fikri P.T. ile beraber ortaya çıkmış ama Kojima’nın şirketten ayrılmasıyla iptal edilmişti. Bu kez Konami’nin kimlerle çalıştığı bilinmiyor. Bazı kaynaklar Konami ve Kojima’nın tekrar bir araya geldiğini iddia etse de, bu fikrin gerçekçi olduğunu düşünmüyoruz.

Bakalım yeni Silent Hill oyunları ile ne zaman tanışacağız?