AMD Ryzen 9 4900U, Lenovo Ürün Listesinde Göründü

In Haber by Fatih IşıkLeave a Comment

Ryzen 4000 mobil ailesinde bugüne kadar bilmediğimiz bir CPU ortaya çıktı. Ryzen 9 4900U, Lenovo markalı bir bilgisayarın özelliklerinde görüntülendi.

AMD’nin yeni 4000 serisi mobil işlemcilerini önümüzdeki aylarda bilgisayarlarda görmeye başlayacağız. Renoir kod adlı yeni APU’lar U ve H serisi olarak ikiye ayrılıyor. Bahsi geçen U serisi ile düşük güç tüketimi, yüksek performans ve ince tasarım hedefleniyor. Bu seri 15W TDP değerine ve daha düşük frekans değerlerine sahip. Yapılan duyuruya ve ortaya çıkan tüm bilgilere baktığımızda U serisinin tepe noktasında 4800U yer alıyordu, ancak yeni haberlere baktığımızda Ryzen 9 4900U mobil işlemciyi de görüyoruz.

AMD Renoir 4000 serisi Zen 2 mimarisine dayanıyor ve 7nm teknolojisi ile üretildi. Notebook Italia, YouTube’da bir video yayınladı ve Yoga Slim 7’nin gösteriminde AMD Ryzen 9 4900U işlemciye yer verildi. Bunun yanında Yoga Slim 7, 14″ ekran boyutu, farklı RAM seçenekleri, 1,1 kg ağırlık ve 14 saatlik pil ömrü (FHD) gibi özelliklere sahip görünüyor. Bu durum sonrasında video, hiçbir açıklama yapılmaksızın yayından kaldırdı. Ardından video tekrar yayına alındı ancak bu sefer özellik listesinde işlemci kısmı kapatılmıştı.

Ryzen 7 4800U, 8 çekirdek/16 iş parçacığına ve 4.2 GHz’e boost frekansına sahip olacak. Eğer bahsi geçen işlemcinin doğruluk payı varsa, 4800U ile yakın özelliklerde ve bir miktar saat hızı yükseltmesiyle gelmesi bekleniyor. Yeni Renoir serisi oldukça iddialı bir çıkış yaptı ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

İlginizi çekebilir: