Anasayfa Haber Opera Mobil Tarayıcıya Okuyucu Modu Eklendi

Opera Mobil Tarayıcıya Okuyucu Modu Eklendi

Opera tarayıcısına “Okuyucu Modu” eklendiğini duyuruldu. Özellik şimdilik yalnızca Opera mobil kullanıcıları için hizmete açıldı.

Opera, bu hafta itibariyle duyurduğu v56 güncellemesiyle birlikte tarayıcısına yeni özellikler ekledi. Şirketin bu güncellemeyle getirdiği özellikler arasında “Okuyucu Modu” yer alıyor.

Geliştirilmiş okuyucu modu ile Opera, dikkatleri dağıtmadan istenilen içeriğe odaklanılmasına olanak tanıyor. Şirket, okuyucu modu tasarım aşamasındayken, ekibin birçok etkeni göz önünde bulundurduğunu belirtiyor. Mod cihazı tutma şeklinizden, gözlerinizin ekrana mesafesine değin tüm ihtimallere göre hazırlanmış. Özellik hem cep telefonları hem de tabletlerde kullanıma hazır.

Opera v56 güncellemesi ile gelen yeni özellikler

Opera mobil kullanıcıları, okuyucu modunu etkinleştirmek için üst tarafta yer alan adres çubuğundaki ikona tıklayabilirler. Ayrıca yeni güncelleme sayesinde bu ikonun yerini değiştirme seçenekleri de var. Tüm bunlara ek olarak tarayıcıda kapatılan sayfaların listesine erişim imkanı da diğer özellikler gibi mevcut hale getirilmiş.

İlginizi çekebilir: Gmail Karanlık Mod Özelliği Kayıplara Karıştı