BlueMaxima Flashpoint

Flashpoint İle 38 Bin Adobe Flash Oyunu Kurtuldu

In Haber, Oyun by İlker Şekercioğlu1 Comment

BlueMaxima Flashpoint sayesinde binlerce Adobe Flash oyunu ve animasyonu yok olmaktan kurtuldu.

Adobe Flash için sona gelinirken Flashpoint adlı bir girişim ise bu multimedya platformu ile yaratılmış oyunları yok olmaktan kurtarmış durumda. Girişim, 2018 yılından beri binlerce oyun ve web animasyonu toplamayı başarmış.

Gelişmiş Web API’leri, yeni web geliştirme standartları ve HTML 5 ile sunulan aynı işlevler ile Flash eklentisi için olan ihtiyaç ortadan kalktı. Bu da haliyle güvenlik sorunları ile de gündemde olan Flash için olan desteğin giderek azalmasına sebep oldu. Chrome gibi popüler internet tarayıcıların da Flash içeriklerini engellemeye başlaması bunda itici güç oldu.

BlueMaxima tarafından sunulan Flashpoint başlatıcısı, 38.000 Flash oyunu ve 2.400 animasyonu kurtarırken bunları oynanabilir olarak sunuyor. Bunun açık kaynaklı yazılım ve Flash oyunlarını emüle edecek teknoloji ile gerçekleştirildiğini de belirtelim.

Flashpoint iki farklı paket şeklinde sunuluyor. Flashpoint Ultimate ile başlatıcı ve tüm oyun arşivi sunuluyor. Oyunları çevrimdışı oynamak mümkünken toplam boyut 300 GB. Flashpoint Infinity ise daha minimalist ve sadece istediğiniz oyunları indirmenize olanak sağlıyor. Bu paket ise 300 MB boyutunda. Paketleri indirmek içinse buraya tıklamanız yeterli. Ek olarak, tüm sunulan oyun ve animasyonlar için listeler de mevcut.

Adeta bir internet tarihi niteliğindeki bu Flash içeriklerine bir göz atmanızı öneriyoruz.

İlginizi çekebilir: Safari Flash Desteği Sona Eriyor