Anasayfa Haber NVIDIA, Koronavirüs Nedeniyle MWC 2020’ye Katılmıyor

NVIDIA, Koronavirüs Nedeniyle MWC 2020’ye Katılmıyor

NVIDIA

NVIDIA, 24-27 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenecek olan MWC etkinliğine katılmayacağını bildirdi.

Koronavirüs salgını her geçen gün etkisini artırmaya devam ediyor. Enfeksiyonu sayısı 37.000’i aştı ve vakaların görüldüğü ülkeler de artış gösteriyor. Bunun yanında çeşitli sektörler ve iş ağları da durumdan olumsuz etkileniyor. Görünüşe bakılırsa bu durum NVIDIA’yı da endişelendirmiş.

NVIDIA, bu yıl İspanya’nın Barcelona kentindeki Mobil Dünya Kongresi etkinliğine çalışan göndermeyeceğini açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada, “Koronavirüs konusunda halk sağlığı riskleri göz önüne alındığında meslektaşlarımızın, ortaklarımızın ve müşterilerimizin güvenliğini sağlamak en büyük endişemizdir. Yapay zeka, 5G ve vRAN alanındaki çalışmalarımızı sektörle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz. Katılamadığımız için üzgünüz, ancak bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Son duruma göre MWC’ye katılım sağlamayan kuruluşların arasına Ericsson ve LG’den sonra NVIDIA da eklendi. İspanya, sadece bir hafta önce virüsün ilk vakasını doğrulamıştı. Koronavirüsü sebebiyle dünya genelinde hayatını kaybeden kişi sayısı ise 810’u aşmış bulunuyor.

İlginizi çekebilir: