WhatsApp iOS ve Android’e Karanlık Mod Geliyor

In Haber by Fatih IşıkLeave a Comment

WhatsApp koyu mod özelliği Android’den sonra iOS beta uygulamasında da ortaya çıktı.

WhatsApp, uzun bekleyişin ardından iki platformda da karanlık mod desteğine kavuşuyor. Özellik kısa zaman önce Android’in WhatsApp beta sürümüne eklendi ve birçok kullanıcı APK dosyasını indirerek bu özelliği test etmişti. Şimdi ise iOS tarafında benzer bir gelişmenin yaşandığını görüyoruz.

MacRumors, iOS için WhatsApp beta’nın test notlarında karanlık modun yer aldığını belirtti. Ancak karanlık temanın nasıl göründüğüne dair herhangi bir ekran görüntüsü paylaşılmadı. Android beta programında olanlar bu güncellemeyi alırken, yeni özelliği denemek isteyenler WhatsApp beta APK’sını basit bir şekilde indirebiliyor. iPhone kullanıcıları ise bu özellik için WhatsApp TestFlight programına katılmaları gerekmekte.

Android platformunda karanlık modu kullanan bazı kullanıcılar, siyahların yeteri kadar koyu olmadığını ve rengin koyu gri olduğunu belirtiyor. Yeni sürümün resmi olarak çıkış yaptığında nasıl görüneceği ve pil ömrüne nasıl katkıda bulunacağı ise merak konusu. App Store ve Google Play üzerinden ne zaman indirmeye sunulacağı ise kesin olarak bilinmiyor. Yeni özellik her iki platformun da beta sürümüne geldiğine göre uygulamaya eklenmesi de uzak değildir.

İlginizi çekebilir: WhatsApp Masaüstü Uygulamasındaki Hata Düzeltildi