Firefox 73

Mozilla Firefox 73 Varsayılan Yakınlaştırma Ayarları İle Çıktı

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Mozilla Firefox 73 ufak yenilikler ve iyileştirmeler ile kullanıcılara sunuldu.

Mozilla tarafından varsayılan yakınlaştırma ayarları sunan Firefox 73 sürümü yayınlandı. Bu ayarlar sayesinde kullanıcılar artık web siteleri için sayfa yakınlaştırmayı bir kere ayarladıktan sonra bunu tekrar tekrar yapmaları gerekmeyecek. Ayrıca, Windows’ta Yüksek Kontrast Modu işlenmesi de geliştiriliyor.

Varsayılan yakınlaştırma için kullanıcılar adres çubuğuna about:preferences yazdıktan sonra Dil ve Görünüm altından bu ayarı yapabilecek. Gerektiğinde farklı siteler için ayrı ayrı ayar yapma seçeneği de hala mevcut olacak. Mozilla ayrıca Yüksek Kontrast Modu aktifken Firefox’un web sayfalarını gösterme şeklinde de değişikliğe gitmiş. Eskiden bu mod açıkken internet tarayıcısı arka plan görüntülerini pasif hale getiriyordu. Firefox 73 sonrasında ise metin ve arka plan görüntüsü arasına bir arka plan rengi bloğu yerleştiriliyor. Bu da sayfanın daha okunabilir olmasını mümkün hale getiriyor.

Yeni sürüm sonrasında hızlı veya yavaş hızda ses oynatılabilirken ses kalitesi de geliştirilmiş. 432.00 sürücülerinden daha yeni ve 1920×1200’den daha az ekran boyutları ile NVIDIA ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar için de WebRender sunuluyor.

Güncelleme, Windows veya macOS kullanıcıları için otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Linux içinse bunu paket yöneticisinden yapmak gerekiyor. Hala Firefox denememiş olanlarsa bu adresi ziyaret edebilir.

İlginizi çekebilir: Firefox Gelişmiş İzleme Koruması Nasıl Ayarlanır?