Anasayfa Haber Slack, IBM Sayesinde 350 Bin Yeni Kullanıcı Kazandı

Slack, IBM Sayesinde 350 Bin Yeni Kullanıcı Kazandı

Slack IBM

350.000 çalışanının iletişimi için Slack kullanılmasına karar veren IBM, servisin en büyük müşterisi konumuna geldi.

Kurumsal iletişim piyasasında Slack ve Microsoft Teams arasındaki rekabet devam ediyor. Son olarak Slack, Microsoft’a karşı önemli bir hamle gerçekleştirdi. Servisin IBM tarafından dahili iletişim aracı olarak seçilmesi ile birlikte Slack müşteri tabanına bir anda 350.000 yeni kullanıcı eklenmiş oldu.

IBM, Slack’in en büyük müşterisi haline gelirken servisin hisseleri de bir anda yüzde 21 oranında değer kazandı. IBM aslında 2014 yılından bu yana Slack kullanıyor ancak bu durum artık tamamen resmiyete döküldü ve şirket tüm çalışanların sadece bu platformu kullanmasına karar verdi.

Microsoft birkaç ay önce ücretsiz bir model sunmuş ve geçtiğimiz yıl da günlük aktif kullanıcı sayısını 20 milyona çıkarmıştı. Öte yandan Slack, Teams’i kendileri için bir tehdit olarak görmedikleri yönünde açıklama yapmıştı.

Slack büyük müşteriler konusunda kurumsal iletişim tarafında kazanırken, Microsoft’un da önümüzdeki süreçte zaten ürün ve servisleri için müşterisi olanları Teams tarafına çekmek üzere çalışacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: Microsoft Teams Geçici Olarak Hizmet Veremedi