Anasayfa Makale Netflix Otomatik Oynatmayı Kapatın

Netflix Otomatik Oynatmayı Kapatın

Netflix keyfinizi baltalayan otomaik video oynatma özelliğini bu rehberimizle devre dışı bırakabilirsiniz.

İnternet siteleri ya da sosyal ağlarda otomatik başlayan videolar epey can sıkıcı olabiliyor. Aynı durum Netflix için de geçerli. Üstelik bu tarz videolar sessiz başlasa dahi kullanıcı deneyimini zedeliyor. Ama Netflix sonunda otomatik başlayan video önizlemelerini devre dışı bırakmayı sağlıyor.

  • Önizlemeleri kapatmak için masaüstü web sitesinden netflix.com’a erişin. Ardından oturum açıp sağ üstteki profil simgesi üzerinden, ‘Hesap’ bölümüne tıklayın.
  • Karşınıza geçen pencerede ‘Oynatma Ayarları’ sayesinde alt seçeneklere erişin.
  • Ardından, ‘Tüm cihazlarda gezinirken önizlemeleri otomatik oynat’ seçeneğini pasif hale getirin. Daha sonra kaydederek işlemi tamamlayın.

Genel olarak otomatik oynatmayı sevmiyorsanız, ‘Bir dizideki sonraki bölümü otomatik olarak oynat’ seçeneğini de devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece Netflix, bir filmi izlemeyi bitirdiğinizde sonraki bölüme otomatik olarak geçemez.

Oynatma ayarları her profile özgü olarak çalışıyor. Dolayısıyla, hesabınızda eğer farklı birçok profil varsa diğer profiller için de aynı değişiklikleri yapmanız gerekiyor.

Teknoloji yayıncılığı konusunda hem basılı hem de dijital alanda birçok farklı mecrada görev alan editör; haber, dosya konusu ve makaleler hazırlamanın dışında ürün incelemeleri de gerçekleştiriyor.