Anasayfa Haber Opera 67, Bağlamlar Özelliği İle Geldi

Opera 67, Bağlamlar Özelliği İle Geldi

Opera 67

Opera 67 yeni sunduğu Bağlamlar özelliği sayesinde tarayıcınızı derli toplu kullanmanızı sağlıyor.

Opera, R2020 sürümünün bir parçası olarak sunduğu Opera 67 güncellemesi ile kullanıcılarının sekmelerini daha kolay bir şekilde yönetmesini sağlıyor. Bağlamlar (Workspaces) adlı yeni sekme yönetim özelliği, sekmelerinizi belirli kullanım ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı kategorilerde organize etmenize olanak tanıyor.

Bağlantılar sayesinde sadece sosyal medya güncellemeleriniz ya da ofis işleriniz için atadığınız sekme grupları oluşturmak mümkün. Hatta bağlantılarınızı seçiminize göre farklı bağlamlara gönderebiliyorsunuz. Bunun için sadece sağ tıklamak ve yakın zamanda açtığınız bir web sitesini bulup CTRL+boşluk kısayoluna tıklamak ve anahtar kelimeyi yazmak yeterli. Sekmeleri bağlamlar arasında taşımak içinse Opera’nın yeni görsel sekme değiştiricisi için CTRL+TAB tuşlarına tıklamanız gerekiyor.

Şu an için sadece 5 bağlam oluşturma hakkınız bulunuyor ve her birine uygun ayrı ayrı ikon da seçebiliyorsunuz. İnternet tarayıcınızı düzenli tutmanız için daha fazla işlev de mevcut. Çift açtığınız sekmeyi kontrol etme ve bunu ortadan kaldırma bunlardan birisi. Tarayıcı, fareniz ile sekmenin üzerine geldiğinizde çift sekmeleri gösterip aynı adrese sahip olanların öne çıkmasını sağlıyor.

Opera 67 kenar çubuğundan uzantılara erişmek ve kenar çubuğu bileşenlerinizi üç noktalı menü ile yönetme özelliğine de sahip. HTTPS üzerinden DNS ile geliştirilmiş güvenlik ve resim-içinde-resim modu için gelişmiş video açılması da diğer geliştirmelerden.

Opera 67 sürümünü Windows, macOS ve Linux için hemen indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Chromium Tabanlı Microsoft İnternet Tarayıcı Edge Çıktı