Anasayfa Haber Güncel BIOS’lu RX 5600 XT Modelleri Tedarik Sorunu Yaşıyor

Güncel BIOS’lu RX 5600 XT Modelleri Tedarik Sorunu Yaşıyor

AMD GPU Satışları

BIOS güncellemesi alan yeni RX 5600 XT modelinin halen eski BIOS versiyonlarıyla satışta olduğu söyleniyor.

Özet geçecek olursak, RX 5600 XT modelinin çıkışıyla birlikte RTX 2060 modelinde fiyat indirimi yapılmıştı. AMD tarafı ise yanıt olarak RX 5600 XT GPU için vBIOS güncellemesi yayınlamıştı. Böylece ekran kartı bellekleri 12 Gbps hızından 14 Gbps’a ulaşması hedeflendi. Gelişmeler sonrasında piyasaya çıkan bazı modeller BIOS güncellemesi alırken bazıları yeni güncellemeden mahrum kaldı.

Görünen o ki eski BIOS ile çıkış yapan modeller raflarda yerini almaya devam ediyor. Üreticilere sorulan çeşitli sorular sonucunda, Avrupa’ya gönderilen neredeyse hiçbir kartın yeni BIOS güncellemesine sahip olmadığı ortaya çıktı. Bu konudaki önemli etkenlerden biri de Çin’de başlayan Koronavirüs salgını. Bu üzücü olayların her geçen gün tüm ülkelere sıçradığını ve sektörleri olumsuz etkilediğine şahit oluyoruz. Bu bağlamda her şeyin beklemeye alındığı ve güncel BIOS’a sahip yeni sevkiyatların mağazalara ulaşmadığı belirtiliyor.

AMD kullanıcıları veya RX 5600 XT satın almak isteyen kullanıcıların aklında halen birçok soru işareti yatıyor olabilir. Konuyla ilgili kapsamlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Eğer BIOS güncellemesi yapmak istiyorsanız bu haberimize göz atabilir veya Technopat Sosyal‘e konu açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: