Anasayfa Haber Twitter 24 Saat Sonra Silinen Tweet’leri Test Ediyor

Twitter 24 Saat Sonra Silinen Tweet’leri Test Ediyor

Twitter Fleets

Twitter, fleets adını verdiği özellik ile kullanıcıların 24 saat sonra silinecek gönderiler paylaşmasına olanak sağlayacak.

Twitter, kullanıcıların 24 saat sonra otomatik olarak silinen tweet paylaşmasına olanak sağlayan “fleets” adlı bir özellik için testlere başlamış durumda. Şu an için deneysel bir özellik olarak Brezilya’daki kullanıcılar ile test edilen bu özelliğin zaman içerisinde diğer ülkelerde de kendisini göstermesi bekleniyor. Bu özelliğin herkes için aktif hale geldiğinde ise kullanıcıların Twitter ile olan etkileşimini de değiştirebileceği öngörülüyor.

Tweet gönderilerinden çok Instagram Hikayeleri gibi çalışacak bu özelliğin metin tabanlı olacağı ve fotoğraf ile GIF eklentilerine de izin vereceği ifade ediliyor. Bu tarzda tweet’lerin ana akıştan da farklı gözükeceğini belirtelim. Şöyle ki takip ettiğiniz kullanıcıların fleets tweet gönderileri ana akışın en üstünde öne çıkartılacak. Yanıt ve reaksiyonlar ise doğrudan gelen kutunuza yönlendirilecek. Başkalarının bu gönderileri katıştırma veya bağlantılama şansı da olmayacak.

Twitter’a göre bu fikir, kullanıcılara geçici düşüncelerini paylaşmak için bir yol sunacak. Ayrıca, fleets gönderiler yalnızca bir hesabın takipçilerine görüneceği için kullanıcılara hedefledikleri kitle üzerinde biraz daha fazla kontrol sağlayabilecek.

İlginizi çekebilir: Chroma Labs, Twitter Çatısı Altına Girdi